GeriGündem İşçilerin cesetleri soğuk hava deposuna kondu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  36
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşçilerin cesetleri soğuk hava deposuna kondu

İşçilerin cesetleri soğuk hava deposuna kondu
refid:13893511 ilişkili resim dosyası

Balıkesir'in Dursunbey İlçesi'nde kara toprağın 250 metre altında meydana gelen grizu patlamasında yaşamlarını yitiren işçilerin cesetleri, belediyenin meyve-sebze saklamak için kullandığı soğuk hava deposuna kondu.

 

YİNE BALIKESİR YİNE FACİA - FOTO GALERİ 

GRİZU FACİASINDA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLERİN FOTOĞRAFLARI

MADEN OCAĞINDA GRİZU PATLAMASI:  13 ÖLÜ  / WEB TV

BAŞBAKAN ERDOĞAN GRİZU PATLAMASIYLA İLGİLİ KONUŞTU / WEB TV

Balıkesir'in Dursunbey İlçesi'nde bağlı Odaköy'de bulunan Şentaş Madencilik'e ait kömür ocağında meydana gelen grizu patlamasında ölen 13 madencinin, daha iyi bir hayat için yerin metrelerce altında soğuk ve karanlık galerilerde son bulan hayat hikayeleri yürekleri dağladı.

Maden ocağında dün akşam meydana gelen facianın ardından, cenazeleri Dursunbey Soğuk Hava Deposu'na konan ölen madencilerin yaşam hikayeleri yürekleri burkuyor. Ölenlerden bazılarının iki ay önce Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ndeki ocakta meydana gelen patlamadan kurtulanlar olduğu ortaya çıktı.

Kazada hayatını kaybedenlerden Vardiya Mühendisi Özgür Seçkin'in (33) aslen Manisa Somalı olduğu bugün ikindide ailesinin oturduğu Denizli’nin Serinhisar İlçesi’nde toprağa verileceği bildirildi. Diğer ölen madenciler İbrahim Saygılı (25), Mustafa Demirel (25), Bünyamin Tuncay (35) ve Süleyman Duman'ın (30) Dursunbey İlçesi'nde; Muammer Karaca (40) ve Engin Tanrıkulu (26) Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ne bağlı Yaylaçayır Köyünde; Ali Yaren (32), Serkan Aydın (21) ve İsmail Görlen (38) Dursunbey'e bağlı Kavacık'ta; Önder Kartepe (27) Dursunbey'e bağlı Göbül Köyü'nde; Celal Karakafa (39) Odaköy'de; Mehmet Özel'in (23) ise Dursunbey'e bağlı Mıcırlar'da toprağa verileceği öğrenildi.

GAZ KAÇAĞI VAR İDDİASI
Grizu patlamasında ölen işçilerden İbrahim Saygılı'nın ise asıl mesleğinin elektrikçilik olduğunu belirten ağabeyi Mustafa Saygılı, kardeşinin doğru dürüst para kazanamadığı için madende çalışmaya başladığını söyledi. Mustafa Saygılı, “Kardeşim son beş gündür ‘Ağabey, madende gaz kaçağı var. Çin malı malzemeler kullanıyorlar' diyordu” iddiasında bulundu.

BANA YASİN OKUYUN
Vefat eden işçilerden Süleyman Duman ise dün işe gitmeden önce ailesiyle helalleştiği ortaya çıktı. Yakınları Dursun'un ailesine “Hakkınızı helal edin. Benim için yasin okuyun” diyerek evden çıktığını anlattı.

KARDEŞİ NİŞANA GİDİNCE KURTULDU
Ölen işçilerden 2 çocuk babası Bünyamin Tuncay, yaklaşık iki yıldır kardeşi Ahmet Tuncay ile madende çalışıyordu. Aynı vardiyada çalışan iki kardeşten Bünyamin patlamada yaşamını yitirirken, nişan için Erzurum'a giden Ahmet faciadan kurtuldu.

AMCASINI DA GRİZUYA KURBAN VERDİ
Ölen işçi Serkan Aydın ise amcası Muzaffer Aydın ile aynı kaderi paylaştı. Amca Muzaffer Aydın 2006 yılında aynı ocakta meydana gelen patlamada vefat ettiği öğrenildi. Evlilik hazırlığı yapan ve üç ay sonra düğünü olduğu belirtilen Serkan Aydın daha iyi bir gelecek umuduyla girdiği karanlık galeriden bir daha çıkamadı.

DİĞERLERİ
Faciada yaşamını yitiren Maden mühendisi Özgür Seçkin'in üç yıllık evli ve iki yaşında Emre adında bir oğlu olduğu bildirildi. Yine patlamada yaşamını yitiren Mustafa Demirel'in iki ay önce baba olmanın sevincini yaşadığı, kız babası olduğu öğrenildi.
Ölenlerden Muammer Karaca ise iki ay önce Mustafakemalpaşa'daki maden faciasında azraile çalım atarken, bu kez kurtulamadı. Hayatını kaybeden işçilerden Mehmet Özer'in de 26 Mart'a düğün tarihi için gün aldığı belirtildi.

DURUMU KÖTÜ
Balıkesir’in Dursunbey İlçesi’ne bağlı Odaköy’deki maden ocağında yaşanan grizu patlamasında ağır yaralanan işçilerden Ahmet Karaca (35), Denizli Devlet Hastanesi'ne getirildi. Kömür madeninden çıkarıldıktan sonra ambulansla Denizli Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi'ne kaldırılan işçi Ahmet Karaca'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Grizu patlaması sonucu vücudunun yüzde 70'inde yanık meydana gelen Karaca'nın yanık ünitesindeki tedavisi sürüyor.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle