Gündem Haberleri

  İşadamına veda

  Şahismail GEZİCİ-Gülbin YILDIZ/ELAZIĞ,(DHA)
  21.07.2012 - 15:36 | Son Güncelleme:

  Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 39 yaşındaki Sait Koç son yolculuğuna uğurlandı.

  ABD'nin New York kentinde salı günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden yazılım sektörünün büyük şirketlerinden Datateknik'in Yönetim Kurulu Başkanı 39 yaşındaki Sait Koç, memleketi Elazığ'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Koç'un cenaze törenine katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakareci Egemen Bağış, "Çok başarılı bir işadamını kaybettik. Ben de çok sevdiğim bir kardeşimi, bir dostumu kaybettim" dedi.

  Sait Koç, New York'ta geçen salı günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Bekar olan Koç, bugün memleketi Elazığ'da toprağa verildi.

  CENAZEDEN FOTOĞRAFLAR

  BAKAN BAĞIŞ'TAN SON GÖREV

  Koç'un cenaze törenine Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katılmak üzere Elazığ'a geldi. Bakan Bağış, havaalanında yaptığı açıklamada öncelikle Elazığ ve Türkiye'ye başsağlığı dilerken, çok başarılı bir işadamını kaybettiklerini söyledi. Bağış, şöyle dedi: "Ben de çok sevdiğim bir kardeşimi, bir dostumu kaybettim. Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun. Sait kardeşimiz Elazığ'dan çıkıp kendi tırnaklarıyla uluslararası bir şirketin yönetim kurulu başkanlığına kadar yükselmiş, gerçekten çok başarılı azmederek çalışarak okuyarak, dürüst ve insanca yaklaşımla neler başarılabileceğini ispat etmiş; çok genç yaşında çok büyük başarılara imza atmış bir kardeşimizdi. Nur içinde yatsın" 

  İşadamı Sait Koç için İzzetpaşa Camii'nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaza  Can'ın ailesi ve yakınları ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Metehan Demir, bürokratlardan, İbrahim Bayram, Salih Çelik, Ahmet Zateroğlulları, Ertan Aydın, Hamza Aydoğdu, gazeteciler Mustafa Kartoğlu, Barbaros Muratoğlu, işadamları Saffet Çerçi, Ali Rıza Ceylan, Can Karaşıklı, Halil Töre, Tacettin Can, Ümit Kabukçu, Deha Türkel, Süleyman Türkel, Mehmet Yolcu, Nihat Kantarve, Datateknik çalışanları katıldı.

  BAŞARILI İŞADAMI

  Sait Koç, 1989 yılında Datateknik şirketini kısa süre içinde dünya çapındaki şirketlerle ortak operasyonlara imza atabilen bir yapıya ulaştırmıştı. Bu başarıyı da kendi tırnakları ile kazıyarak çalışarak elde etmişti. Datateknik ile kamu, savunma sanayi ve güvenlik, telekomünikasyon, eğitim, ulaştırma, finans, medya, inşaat ve özel sektörde birçok projeye imza atan Koç, bir dönem Meteksan Bilişim ve Metropol'de de görev almıştı. Koç, Bilsoft, Mobilera ve Atılım şirketlerinde de yönetim kurulu üyesi görevlerini üstlenmişti. Son dönem savunma sanayiine yönelik projelere ağırlık veren Datateknik yılsonunda 426 milyon lira ciro hedefliyordu. Şirket son dönemde TRT için yaptığı "Sayısal Arşiv Sistemi Yenileme Projesi" ve Kara Kuvvetleri Komutanlığının güvenlik altyapısı dahil tüm ağ altyapısını yenileme işi ile öne çıkmıştı. Datateknik'in İSKİ için oluşturduğu kayıp kaçağı azaltacak projesi de Intermec tarafından Afrika, Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde 2010 yılının en başarılı projesi seçilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı