Gündem Haberleri

  İşadamına çekiçli işkenceyle fidyede PKK gölgesi

  Teoman ERİŞ/ ALANYA (Antalya),(DHA)
  21.07.2007 - 18:28 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'daki evinden 3 bin 500 Euro fidye için kaçırılan ve Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bir evde 4 gün boyunca çekiçle işkence yapılan 56 yaşındaki Alanyalı işadamı Hüseyin Karagöz, polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

  İşadamına çekiçle işkence yapan Siirt nüfusuna kayıtlı baba ve 2 oğlu gözaltına alındı. İşkence evinde, çok sayıda çek ve senetin yanı sıra PKK propagandası yapıldığı belirlenen CD ve dergiler ele geçirildi.

  Alanya ve İstanbul’da beyaz eşya dükkanları bulunan Hüseyin Karagöz, 18 Temmuz'da İstanbul’daki evinin önünden kaçırıldı. Haber alamayan Karagöz’ün ailesi durumu polise bildirdi. İhbar üzerine çalışma başlatan polis, Karagöz’ün Alanya’ya getirildiğini tespit etti. Telefonları dinlemeye alan polis, Hüseyin Karagöz’ün kardeşine gelen “Ağabeyin elimizde eğer verdiğimiz adrese 3 bin 500 Euro para getirmezsen, abinin ölüsünü alırsın” konuşmaları geçen telefon numarasını tespit etti. İbrahim Karagöz’le irtibata geçen polis, fidyecilerin verdiği adrese gitmesini ve Hüseyin Karagöz’ün orada olduğunu belirlemesini istedi.

  Şekerhane Mahallesi’ndeki eve giden İbrahim Karagöz, burada ağabeyi Hüseyin Karagöz’le karşılaştı. Ağabeyinin dövüldüğünü farkeden kardeş, evde bulunan 53 yaşındaki baba E.T., oğulları 28 yaşındaki M.T. ve 29 yaşındaki İ.T.’ye, “Para arabamda, alıp geleyim” diyerek dışarı çıktı. İbrahim Karagöz’ün içeride gördüklerini polise bildirmesinin ardından, çevrede geniş güvenlik önlemleri alan Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı sivil ekipler eve baskın düzenledi.

  Çekiçle işkenceye maruz kaldığı ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk ve eziklikler bulunduğu tespit edilen Hüseyin Karagöz can güvenliği gerekçesiyle adı açıklanmayan bir hastanede tedaviye alındı.

  Siirt nüfusuna kayıtlı oldukları belirlenen fidyeci baba E.T., oğulları M.T. ve İ.T. ise yakalandı. E.T’ye ait evde yapılan aramada işkencede kullanılan çekiç ve sopa ile içerisinde PKK propagandası yapıldığı belirlenen çok sayıda CD ve dergi ile 190 yazılı senet ve 16 yaprak boş çek koçanı ele geçirildi. Apartmanın garajında ise Hüseyin Karagöz’e ait 07 E 3848 plakalı lüks otomobil bulundu.
  Gözaltına alınıp sorguları tamamlanan baba ve 2 oğul, bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. İşadamı Hüseyin Karagöz’ün 14 yıl önce Alanyaspor’da yöneticilik yaptığı öğrenildi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı