Gündem Haberleri

  İşadamı cinayeti para sızdırılmak istenince ortaya çıktı

  İZMİR, (DHA)
  26.08.2009 - 08:18 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Aliağa İlçesi'nde yaklaşık 5 yıl önce öldürülüp parçalanarak ortadan kaldırılan işadamı Sezai Rahmi Özden cinayetinin, çete lideri M.E.'in yakını olan İ.E.'nin, işadamının yakınlarından ve ortaklarınıdan para sızdırmak istemesi üzerine çözüldüğü ifade edildi.

  İzmir'in Aliağa İlçesi'nde borçları nedeniyle banka tarafından el konulan Ege Metal'i satın alarak adını Say Metal olarak değiştirip sattıktan sonra 2004 yılının Ekim ayında ortadan kaybolan Sezai Rahmi Özden'in dosyası, geçtiğimiz günlerde aydınlatılmıştı. Operasyonda, fabrikanın genel müdürü M.E. ile avukat TT'nin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında çıkar amaçlı suç örgütü kuran fabrikanın genel müdürü M.E. ile avukat T.T.'nin, Say Demir Çelik Fabrikası'ndaki hisseler üzerinde Erol Evcil'in etkinliğini bitirmek için, baskılarına rağmen şikayetci olmayan işadamı Sezai Rahmi Özden'i öldürdükleri belirlenmişti. İşadamı Özden'i, Bursa'da başından vurarak öldüren Avukat T.T.'nin şoförü G.M.B.'nin itirafları sayesinde olay tüm yönleriyle deşifre edilmiş, 3 kişi tutuklanmıştı.

  PARA İSTEYİNCE GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
  Soruşturmanın tamamlanmasının ardından polisi sırrı çözmeye götüren sürecin ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Kayıplara karışan Sezai Rahmi Özden'in sonunu merak ederek araştıran ortakları ve yakınlarını arayan çete lideri M.E.'nin yakını İ.E.'nin, işadamını kimlerin öldürdüğünü bildiğini söyleyerek binlerce TL'lik para sızdırdığı öğrenildi. Özden'in yakınlarının başvurusu üzerine her seferinde başka bir bahaneyle gerçeği söylemekten kaçınan İ.E., teknik takibe alındıktan sonra düzenlenen operasyonla yakalanmıştı. Amacının sadece dolandırıcılık yapmak olduğu öğrenilen İ.E., işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevkedildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı