Gündem Haberleri

  İsa gibi çarmıha gerildim

  Hürriyet Haber
  15.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir çivi Atina'dan

  Bir çivi Moskova'dan

  Bir çivi Nairobi'den

  Bir çivi de Ankara'dan

  Bebek katili bölücü başı Abdullah Öcalan, Papa 2. Jean Paul'u vuran ve halen İtalya'da cezaevinde bulunan terörist Mehmet Ali Ağca'ya özenerek, kendini Hz. İsa'ya benzetti ve ‘‘Ben İsa gibiyim’’ dedi.

  Apo, İmralı Adası'nda kendisiyle görüşen Avrupa Konseyi İşkenceyi Önleme Komitesi uzmanları ve avukatları aracılığıyla ilk mesajını ulaştırdı.

  Terörist başının bu açıklamaları PKK'nın yayın organı ‘Özgür Politika’ gazetesinde yer aldı. Apo'nun, ‘‘Tarihi günlere hazırlanıyoruz’’ sözlerini manşet yapan gazeteye göre bölücübaşı şöyle konuştu:

  ‘‘Ben İsa gibiyim. İsa'ya yapılanların aynısı bugün bana da yapılıyor. Egemenler nasıl İsa'yı çarmıha gerdilerse, beni de çarmıha geriyorlar. Çarmıhın çivilerinden birisi Atina'da, birisi Moskova'da, birisi Nairobi'de ve birisi de Ankara'da.’’

  Gazete Apo'nun, ‘‘Çeteler Türkiye'yi yeni bir komploya sürüklüyor. Halkımız ve herkes hazırlıklı olsun. Önümüzdeki günler büyük tarihi günler olacak. Türkiye devletini uyarıyoruz, sevinmesinler. Benim yok edilmemle Kürt sorunu bitmez’’ şeklindeki sözlerine yer verdi.

  D'ALEMA'YA PKK PROTESTOSU

  Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ı uzun bir süre Roma'da ağırlayan İtalya Başbakanı Massimo D'Alema şimdilerde PKK yandaşlarının boy hedefi oluyor. Yeni Komünist Partisi ve Yeşiller'in önceki gün Roma'da düzenlenen, ‘Öcalan ve Kürdistan’a özgürlük yürüyüşünde' göstericiler D'Alema'yı protesto etti.

  20 Şubat'ta Türk Hava Yolları'nın Roma Bürosu'na düzenlenen bombalı saldırı dolayısıyla tutuklanan 6 İtalyan'ın serbest bırakılmasını isteyen eylemciler, Başbakan D'Alema'yı hedef alarak, ‘Türkiye’nin hizmetkarı', ‘Türkiye’nin emrindeki Başbakan' diye slogan attılar.

  Yürüyüşe terör örgütü PKK'ya sempati duyan Yeni Komünist Partisi ve Yeşiller'in temsilcileriyle PKK taraftarları katıldı. Katılımcıların arasında Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Dario Fo ve eşi Franca Ram da yer aldı. Ünlü edebiyatçı ve eşi Türkiye'yi ‘terörist ülke’ ilan ederek Öcalan lehine slogan attılar.

  Bu arada, Avrupa Birliği bir kez daha Öcalan için adil yargılama isterken İtalya Dışişleri Bakanı Lamberto Dini, ‘Öcalan mahkemede idama mahkum edilebilir ama devlet onu asmaz’ yorumunda bulundu.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı