Gündem Haberleri

  İş arkadaşının nüfus cüzdanını çaldı, bankadan kredi çekti

  Serdar ÖZGÜR/KARAMAN, (DHA)
  21.10.2011 - 11:22 | Son Güncelleme:

  KARAMAN’da iş arkadaşı 32 yaşındaki Bilal Çiçek’in nüfus cüzdanını çalıp, kendi fotoğrafını yapıştırdıktan sonra bir bankadan 7 bin 500 TL kredi çektiği iddia edilen 30 yaşındaki Murat K., tutuklandı.

  Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde bir bisküvi fabrikasında işçi olarak çalışan Murat K., iddiaya göre, bu ay başında iş arkadaşı Bilal Çiçek’in nüfus cüzdanını çaldı. Ardından çaldığı nüfus cüzdanına kendisine ait 9 yıl önceki vesikalık fotoğrafını yapıştırdı. Nüfus cüzdanıyla ilk önce kendine bir ’GSM’ hattı satın aldı. Arkadaşının oturduğu evin adresini öğrenmek için de, arkadaşının su faturasını ödeme bahanesiyle dekontu elde etti. Murat K., daha sonra bir bankaya giderek 7 bin 500 TL kredi başvurusunda bulundu. Bankadan sahta kimlikle aldığı ’GSM’ hattına mesaj olarak gelen şifreyi de onayladıktan sonra, bankadan krediyi çekip kayıplara karıştı.

  Olay, nüfus cüzdanının çalındığından haberi olmayan Bilal Çiçek’e, 17 Ekim günü bankadan kredi borcunu ödemesi için gelen tebligat sayesinde ortaya çıktı. Bankaya giden Çiçek, yetkilileri kredi çekmediğini söyledi. Banka yetkilileri evrakları gösterince Çiçek, nüfus cüzdanındaki fotoğrafın kendisine ait olmadığınıı belirtti. Ardından polise başvurdu. Polis, bankadan çekilen kredi tarihinde bankanın güvenlik kamerasını incelemeye aldı. Yapılan incelemede polis, Murat K.’nin kimliğini saptayıp gözaltına aldı. Suçunu itiraf eden Murat K., 2 kişinin daha aynı yöntemi kullanmak için nüfus cüzdanını çaldığını, fakat herhangi bir işlem gerçekleştirmediğini söyledi. Murat K., dün çıkarıldığın nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı