Gündem Haberleri

  İş adamından eğitime destek

  A.A
  11.07.2007 - 12:56 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da yaşayan Kütahyalı iş adamı Kadir Atlım, ilköğretim okulu yapılması için 5 dönümlük arsasını bağışladı

  Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret eden Kadir Atlım, burada yaptığı açıklamada, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan fabrika arazisindeki 5 dönümlük arsayı ilköğretim okulu yapılması şartıyla bağışladığını söyledi.

  Eğitime katkı sağlamanın kendisi için büyük anlam taşıdığını ifade eden Atlım, “Buraya yeni bir fabrika kurmayı düşünüyordum. Ancak okul yaptırmanın daha anlamlı olacağı için böyle bir karar verdim. Ayrıca okul inşaatına da katkı sağlamaya çalışacağım” dedi.

  Vali Şükrü Kocatepe de iş adamı Kadir Atlım'ın örnek bir davranış sergilediğini belirterek, arsanın bulunduğu yere 30 derslikli okul yapılacağını kaydetti.

  Okul yaptırmanın fabrika yaptırmaktan daha önemli olduğunu vurgulayan Kocatepe, şöyle konuştu:
  “İş adamımız bugüne kadar önemli yatırımlar yaparak istihdama büyük katkılarda bulunmuş. Okullar da insan yetiştiren fabrikalardır. Okula yapılan yatırım, insana yapılmış demektir. Geleceğimizin gençlerini yetiştirilmesine vesile olacak okulun yapılmasında katkılarından dolayı hayırsever iş adamımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”
  Kocatepe, bağışlanan arsaya yapılacak ilköğretim okulunun, Bahçelievler Mahallesi'ndeki okul ihtiyacını gidereceğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı