Gündem Haberleri

  İş adamı Vedat Aşçı'ya beraat

  A.A
  24.10.2007 - 14:01 | Son Güncelleme:

  Manken Mine Dinç'in arkadaşının pencereden atlayarak yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan iş adamı Vedat Aşçı, beraat etti.

  İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Vedat Aşçı ile şikayetçi Gülşen Ulutaş katılmadı. Tanık Mine Dinç ise duruşmada hazır bulundu.
  Duruşmada ifadesine başvurulan Dinç, olayda yaralanan Gülşen Ulutaş'ın arkadaşı olduğunu, olay günü evine misafir olarak geldiğini ve vakit geç olduğu için kaldığını söyledi.

  Her sabah cep telefonundan arayan Aşçı'nın olay günü de kendisini aradığını, ancak yan odada olması yüzünden telefonun sesini duymadığını anlatan Dinç, daha sonra evine uğrayan Aşçı'nın telefonuna bakıp herhangi bir şey söylemeden gittiğini kaydetti. Başkası ile görüştüğünden şüphelenen Aşçı'yı konuşmak için tekrar eve çağırdığını, bu yönde bir görüşme yapmadığını ispatlamak amacıyla Ulutaş'ın telefonuna da bakmasını istediğini belirten Dinç, odada uyuyan Ulutaş'ın telefonunu alıp verdiği Aşçı'nın, bu telefona da baktıktan sonra bağırıp çağırmaya başladığını ve bir vazoyu yere atarak kırdığını ifade etti.

  Aşçı'nın kendisine inanmasını sağlamak için Ulutaş ile konuşmasını istediğini söyleyen Dinç, Ulutaş'ın bulunduğu odanın kapısını açmak isterken içerden kapalı olduğunu fark edince paniklediğini dile getirdi. Bunun üzerine Vedat Aşçı'nın kapıyı kırdığını ve içeri girdiklerini belirten Dinç, odada kimsenin bulunmadığını görünce bayıldığı için hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

  Sanığın, Ulutaş'a yönelik herhangi bir hareketinin olmadığını söyleyen Dinç, daha sonra olayı sorduğu Ulutaş'ın, Aşçı ile aralarında yaşanan tartışmadan korktuğunu ve bulundukları ortama girmemek için pencereden dışarı çıkmak isterken yere düştüğünü anlattığını belirtti.

  İstanbul Cumhuriyet Savcısı Selahattin Demir de esas hakkındaki görüşünde, sanığın üzerine atılı suçu işlediğine dair yeterli, kesin, açık ve inandırıcı delil bulunamadığı için beraatına karar verilmesini istedi.

  Davayı karara bağlayan hakim, suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Vedat Aşçı'nın beraatına karar verdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı