Gündem Haberleri

  İrlandalı ailenin Türkiye seyahati zehroldu

  Hürriyet Planet
  05.07.2012 - 16:43 | Son Güncelleme:

  İrlandalı Susan Meier ve ailesinin Türkiye seyahati bir yanlış anlaşılma yüzünden zehir oldu. Meier, “kızını kaçırmaya çalıştığı” zannedildiği için dört gün İzmir Havaalanı’nda gözaltında kaldı.

  Dublin’de yaşayan 40 yaşındaki Meier, geçtiğimiz hafta yedi yaşındaki kızı Nadine, erkek arkadaşı Patrick ve diğer çocukları 15 yaşındaki Lauren ve dokuz yaşındaki Jamie ile Türkiye’ye tatile geldi.

   

  The Sun gazetesinin haberine göre, aile üyeleri uçakla İzmir Havaalanı’na indi. Ancak Susan Meier ile kızı Nadine’in havaalanından çıkışına izin verilmedi. Polisler Nadine’in pasaportunun süresinin dolmuş olduğunu, Susan Meier’in kızını kaçırmaya çalışıyor olabileceğini öne sürdü./images/100/0x0/

   

  Anne-kız tam İrlanda’ya dönmek üzereyken Türkiye’nin Dublin Büyükelçisi Altay Cengizer devreye girdi.

   

  Cengizer, Sun'a yaptığı açıklamada, “Düzenlemelerin tamamını uygulamaya gerek yoktu. Hata etmişiz, bu yüzden müdahale ettim” diye konuştu.

   

  “Yedi yaşındaki bir çocuk ve pasaportunun son kullanım tarihini kontrol etmeyi unutan bir anneden bahsediyoruz" diyen Cengizer, Susan Meier ve ailesinden özür dilediğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı