Gündem Haberleri

  İranlı polis şefini delirten cinsellik ve alkol anketi

  CNN
  12.10.2011 - 10:27 | Son Güncelleme:

  İranlı gençler üzerinde yapılan bir araştırmanın sonuçları, İran polis şefini çıldırttı, halkın kafasını karıştırdı.

  İran polis şefi Ahmedi Moghadam, gençler üzerinde yapılan bir anketin sonuçları karşısında isyan ederek, "Bu sonuçların gerçek olduğu ispatlanırsa görevini bırakırım" dedi. İranlı erkek ve kız öğrencilerin katıldığı ankete göre, öğrencilerin yüzde 80’i alkol içiyor ve karşı cinsle arkadaşlık halinde.

  ILNA haber ajansının verdiği habere göre, Tahran’daki bir akademisyen tarafından yapılan anket, İran’da yasak olan içkiyi ve karşı cinsle ilişkinin öğrenciler arasında ne kadar yaygın olduğunu ortaya koydu.

  "GEREKİRSE YENİ YASALAR ÇIKAR"
  Ankete kaç öğrencinin katıldığı ve yaş aralıkları bilinmese de, ortaya çıkan sonuç polis şefi Moghadam’ı çileden çıkarmaya yetti.

  Moghadam, “Öğrencilerin yüzde 80’inin karşı cinsle ilişkiye girmesi toplumumuzun ahlaki yapısına karşıdır” dedi. Polis şefi, “yanlış olduğuna inandığı sonuçları açıklayan basına tepki gösterirken, bu sonuçlara inanan herkesle tartışmaya hazır olduğunu” söyledi.

  “Bu istatistikleri yayanlar toplumun düşüncelerini karıştırmak istiyor” diyen Mogdahi, “İran’daki yasaların aile ilişkileri ve arkadaşlıklara müdahale etmediğini, ancak yasalar ihlal edilirse yenilerinin çıkarılabileceği” uyarısında bulundu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı