Gündem Haberleri

  İranlı kadın kartecilere türban engeli

  Kürşat TERCANLI/ERZURUM, (DHA)
  06.07.2007 - 17:06 | Son Güncelleme:

  ERZURUM'da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Palandöken Karate Kupası'na, türbanlarıyla alınmayan İranlı kadın karateciler, olayı protesto ederek müsabakalara çıkmadı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Karete İl Temsilcisi Ahmet Çelebi, uyarılan sporcuların bu durumu kabul etmeyerek, maçlara katılamadıklarını bildirdi.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4'üncü Geleneksel Palandöken Karate Kupası müsabakaları, bugün kata yarışmasıyla başladı. Cemal Gürsel Spor Salonu'ndaki yapılan ve 3 gün sürecek olan müsabakalara Türkiye, İran ve Azerbaycan'dan 180'i kadın olmak üzere toplam 400'e yakın sporcu katıldı. Karate kupasının ilk gününde maçlara türbanlarıyla çıkmak isteyen İranlı 9 kadın sporcu, yetkililer tarafından başlarını açmaları konusunda uyarıldı. Türbanlarını çıkarmayan İranlı sporcular, müsabakaları tribünden izledi.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Karete İl Temsilcisi Ahmet Çelebi, “Palandöken Kupası'na Azerbaycan ve İran'dan 66 sporcu katıldı.

  Türkiye'nin 15 ilinden gelenlerle, Palandöken Kupası'na 400'e yakın sporcu katılıyor. İran'dan gelen 9 kadın sporcuyu türbanlarını çıkarmadıkları için yarıştırmayacağız. Başını açmayan sporcuları müsabalara almayacağız ama onları en güzel şekilde ağırlayacağız” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı