Gündem Haberleri

  'İran'a füze satışı hala geçerli'

  A.A
  13.01.2006 - 17:26 | Son Güncelleme:

  Rusya Savunma Bakanı Sergey İvanov, İran'a yaklaşık bir milyar dolarlık kısa menzilli füze satışının geçerli olduğunu söyledi.

  Rus haber ajansları, İvanov'un yaptığı açıklamada, Rusya'nın İran ile daha güçlü olan S-300 füzelerinin satışı konusunda görüşme yaptığı yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söylediğini belirterek, ”Rusya S-300'lerin satışıyla ilgili görüşme yapmadı ve yapmıyor” dediğini duyurdular.

  İran ile daha önce yapıldığı açıklanan yaklaşık bir milyar dolarlık TOR-M1 tipi kısa menzilli füze anlaşması konusunda yapılabilecek bir şey olmadığını belirten İvanov, “Bu konuda bizim de yapabileceğimiz bir şey yok. Çünkü bu uluslararası hukuka tamamen uygun” dedi.

  İran'ın nükleer programı konusundaki dosyanın BM Güvenlik Konseyi'ne gönderilmesiyle ilgili bir soru üzerine İvanov, “Mevcut durumda, böyle bir senaryoyu göz ardı edemem. Son derece mümkün” diye konuştu.

  İvanov, İran'ın uranyum zenginleştirme programının Rusya topraklarında yapılmasına yönelik önerilerinin hala geçerli olduğunu ifade etti.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı