Gündem Haberleri

  İran TIR'ında Ağrı'da 275 kilo eroin

  AĞRI, (DHA)
  23.08.2009 - 15:07 | Son Güncelleme:

  İRAN’dan İtalya’ya götürülmek istenen 275 kilo eroini taşıyan TIR’a Ağrı Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçit vermedi. ‘Dedektör burun’ olarak bilinen ve eroninin ele gçirilmesinde büyük rol oynayan ‘Doli’ ve ‘Venüs’ adlı köpeklere ödül olarak bonfile et verildi.

  Ağrı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, Gürbulak Sınır Kapısından giriş yapan İran uyruklu 46 yaşındaki İsmail Mirkani yönetimindeki THR 71940 plakalı TIR’ı, dün gece 23.45’de Şeker Fabrikası kavşağında durdurdu. Polislerin TIR’da yaptığı aramada birşey bulunamayınca narkotik köpekleri Doli ve Venüs olay yerine getirildi. Yaklaşık 5 dakikada TIR’ı tepeden tırnağa koklayan köpekler, stepne lastikler ve dingil bölümünde tepki verdi. Yapılan aramada lastiklerin içinde ve dingil bölümüne zulalanmış poşete sarılı ve koli bantları ile preslenmiş 560 paket halinde 275 kilo eroin bulundu.

  Eroinler daha sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olayla ilgili gözaltına alınan İran uyruklu İsmail Mirkani, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Doli ve Venüs isimli narkoik köpekleri bu başarılarından dolayı bonfile etle ödüllendirdi.

  Eroienlerin yurtdışı satış fiyatının 2 milyon euro olduğu belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı