Gündem Haberleri

  İran nükleer faaliyetini sürdürecek

  TAHRAN (A.A)
  14.01.2006 - 18:32 | Son Güncelleme:

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, yeniden başlattıkları nükleer faaliyetlerin devam edeceğini belirterek, “Eğer nükleer dosyamızı BM Güvenlik Konseyi'ne gönderirlerse, milletimiz kendi çıkarlarını korumayı iyi bilir” dedi.

  Ahmedinejad, düzenlediği basın toplantısında, hükümetinin ilk aylarını değerlendirdi, yerli ve yabancı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Nükleer çalışmalarını Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) işbirliğinde sürdürdüklerini ifade eden Ahmedinejad, nükleer araştırmaları gönüllü olarak askıya aldıklarını, gönüllü olarak da başlattıklarını kaydetti.
  “Kendi hakkımızı elde etmede kararlıyız” diyen Ahmedinejad, ”Nükleer araştırmalarımız sürecek. Milletimizin hakkını korumaktan asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

  Nükleer dosyalarının BM Güvenlik Konseyi'ne gönderilmesini istemediklerini belirten Ahmedinejad, “Eğer böyle bir şey yaparlarsa da İran milleti kendi hakkını ve çıkarlarını korumayı iyi bilir” dedi. Ahmedinejad, “bütün dünya için barış ve huzur istediklerini, dünyada gerginlik yaratılmasından ve sansasyonel bir ortam oluşmasından yana olmadıklarını” söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı