Gündem Haberleri

  İran’dan Gezi açıklaması

  Hürriyet Haber
  06.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İran Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki protesto olaylarına İran’ın karıştığına dair ortaya konulan iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

  Bakanlık Sözcüsü Abbas Irakçi, Fars Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada bir İran vatandaşının olaylar sırasında Türk polisi tarafından gözaltına alındığına dair haberle ilgili “İran vatandaşının gözaltına alındığı haberini basından duyduk. Haberin gerçek olup olmadığını öğrenmek için Türkiye’den resmi açıklama talebinde bulunduk” dedi.

  Müslüman Kardeşler: Hedef islam projesi

  Mısır’daki Müslüman Kardeşler’in siyasi kanadı Özgürlük ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim ise Türkiye’deki protestocuların yurtdışından finanse edildiğini öne sürdü. İbrahim, “Türkiye’deki hayli başarılı İslamcı projenin başarısızlığa uğratmasını istiyorlar” dedi. El Arabiya’nın yerel Mısır basın organlarına dayanarak verdiği haberde, İbrahim, bazı dış güçlerin kendi çıkarları için Türkiye’nin iç meselelerini kullandığını, oysa hükümetin halkın ilerlemesi için çok önemli adımlar attığını belirtti. Bu “yabancı grupların” kim olduğu konusuna açıklık getirmeyen İbrahim, eylemlerin İslam’la ilgili olan her şeyle savaşma amacına hizmet ettiğini savundu.

  Time dergisi: Erdo-gone?

  GEZİ Parkı protestoları dünya basınında manşetlerden inmiyor.

  Reuters ajansının kırmızı elbiseli kadın göstericinin tüm fotoğraflarını yayınlanmasının ardından dünyanın tepkisini çeken polis müdahelesi Daily Mail ve Guardian’ın internet sitelerinde manşete yerleşti.

  Time dergisi: Erdo-gone? Taksim’den Türk liderin siyasi geleceği muallak olabilir...En az iki kişinin öldüğü, üç bin kişinin yaralandığı bir haftalık protestolardan sonra Erdoğan hiç olmadığı kadar daha zayıf hale gelebilir. Başbakan’ın seçmenin büyük çoğunluğunun evde oturduğu görünmesine rağmen, müttefikleri arasında ihtilaf işaretleri de var.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı