Gündem Haberleri

  İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad sözlerini savundu

  Hürriyet Haber
  28.10.2005 - 14:00 | Son Güncelleme:

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, ”İsrail'in haritadan silinmesi” yönündeki sözlerinin, “bütün İran milletinin görüşü” olduğunu söyledi.

  Ahmedinecad, Tahran Üniversitesi'nde düzenlenen Kudüs Günü kutlamalarının başlamasından önce gazetecilerin soruları üzerine, İsrail'e ilişkin sözleri hakkında Batı medyası ve bazı Batılı yetkililerce yapılan açıklamaların bir değeri olmadığını ifade etti.

  “Benim sözlerim bütün İran milletinin görüşüdür” diyen Ahmedinecad, “doğru ve dürüst bir sözün çok yankı bulmasının doğal olduğunu” kaydetti.

  “Batılı devletlerin politikasını ve siyonizmi” eleştiren Ahmedinecad, “bu güçlerin hayasızca hareket ettiklerini” iddia etti. Ahmedinecad, “egemen güçlerin bütün dünyayı kendilerine bağlamak istedikleri” görüşünü savundu ve “Onlar Filistin halkını katlederken hiçbir itiraz duymak istemiyorlar” diye konuştu.

  Ahmedinecad, iki gün önce “Siyonistsiz Dünya” başlıklı konferansta yaptığı konuşmada İsrail'i eleştirmiş ve İran İslam Devrimi lideri Ayetullah Humeyni'nin İsrail hakkındaki sözünü hatırlatarak, “İmam'ın da dediği gibi İsrail haritadan silinmeli” ifadelerini kullanmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı