Gündem Haberleri

  İran askerleri çobanı ağır yaraladı

  Faris BARAN/BAŞKALE (Van), (DHA)
  27.12.2009 - 12:54 | Son Güncelleme:

  VAN’ın Başkale İlçesi Böğrüpek Köyü'nün İran sınırı yakınında hayvan otlatan Aydın Yelekçi'nin, İran askerleri tarafından dövüldükten sonra açılan ateş sorucu yaralandığı belirtildi.

  Olay, dün gece saatlerinde İran sınırında meydana geldi. Sınırda hayvanları otlatan köy çobanı Aydın Yelekçi, iddiaya göre İran askerleri tarafından dövüldükten sonra sonra açılan ateş sonucu yaralandı. Yaralı köy çobanı Yelekçi üzerinde bulunan cep telefonuyla hemen durumu amcasının oğlu Mirhan Yelekçiye bildirdi. Bunun üzerine köylüler bölgeye giderek yaralı olan Yelekçi'yi köye götürdü. Başkale Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı çoban Yelekçi, buradaki müdahale ardından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

  Yelekçi ilk ifadesinde koyunlarını köyün 1 kilometre dışında otlatırken, İran askerlerinin Türkiye topraklarına girdiklerini ve kendisinden birkaç koyun istediklerini, kendisinin bu isteklerine karşı çıkınca İran askerleri tarafından silah dipçik ve tekme- tokat dövdüğünü daha sonra kendisine ateş açtıklarını iddia etti. Soruşturma sürüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı