Gündem Haberleri

  Irak'ta kaçırılan ABD'li gazeteciye ek süre

  (a.a.)
  10.02.2006 - 22:51 | Son Güncelleme:

  Irak'ta Amerikalı kadın gazeteci Jill Carroll'ı kaçıranlar, taleplerinin yerine getirilmesi için 26 Şubat'a kadar süre tanıdılar.

  Reuters ajansına bilgi veren Kuveyt'te yayın yapan El Rayi televizyonu yetkilileri, gazeteciyi kaçıranlara yakın kaynaklara dayanarak, 26 Şubat'a kadar taleplerin gerçekleşmemesi halinde Carroll'ın öldürüleceği tehdidinde bulunduklarını aktardı.

  Eylemcilerin bazı özel talepleri olduğunu belirten El Rayi Başkanı Cesim Budey, içeriğine ilişkin bilgi vermediği bu talepleri yetkililere ilettiklerini söyledi.

  El Rayi kanalı, dün de Carroll'ı kaçıranların gönderdiği yeni bir video kaseti yayınlamış, Amerikalı gazeteci bu kasette kendisini kaçıranların taleplerinin yerine getirilmesini istemişti. Carroll'u kaçıranlar, daha önce gazeteciyle ilgili iki video kaseti El Cezire televizyonuna göndermişlerdi.

  Christian Science Monitor için çalışan serbest gazeteci Carroll, 7 Ocak'ta Irak'ta röportaj için gittiği, önde gelen bir Sünni politikacının bürosu yakınında kaçırılmıştı. Olayda gazetecinin çevirmeni öldürülmüştü. Gazeteciyi kaçıranlar, gözaltındaki bütün Iraklı kadınların salıverilmemesi durumunda Carroll'ı öldürme tehdidinde bulunmuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı