Gündem Haberleri

  Irak'ta kaçırılan ABD’li gazetecinin salıverilmesi için Paris'te gösteri

  PARİS (A.A)
  07.02.2006 - 15:25 | Son Güncelleme:

  Fransa'nın başkenti Paris'te, aralarında ünlü sinema oyuncusu Juliette Binoche'un da yer aldığı onlarca kişi, Irak'ta kaçırılan Amerikalı kadın gazeteci Jill Carroll'un serbest bırakılması talebiyle gösteri düzenledi.

  Çoğunluğu, üzerinde gazetecinin fotoğrafı ile “Jill Carroll'a özgürlük” yazısı bulunan beyaz parka giyen göstericiler, Eyfel Kulesi'ni gören Trocadero Meydanı'nda havaya balonlar saldı.

  Göstericiler arasında yer alan, “İngiliz Hasta” filminin oyuncusu Binoche, gazeteci Carroll'un yanında olmak ve kendisine manevi destek için burada bulunduklarını belirterek, buradaki varlıklarının, Carroll'un özgürlüğüne kavuşma olasılığını güçlendirmenin bir yolu olduğunu düşündüğünü söyledi.

  Christian Science Monitor için çalışan serbest gazeteci Carroll, 7 Ocak'ta röportaj için gittiği önde gelen bir Sünni politikacının bürosu yakınında kaçırılmıştı. Olayda gazetecinin çevirmeni öldürülmüştü. Gazeteciyi kaçıranlar, gözaltındaki bütün Iraklı kadınların salıverilmemesi durumunda Carroll'ı öldürme tehdidinde bulunmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı