Gündem Haberleri

  Iraklı gelin adayı jandarmaya sığındı

  A.A
  04.11.2009 - 18:35 | Son Güncelleme:

  Evlendirilmek üzere Irak'tan, Hakkari'nin Çukurca ilçesine gönderilen genç kız, evlenmek istemediğini belirterek, Jandarma Komutanlığına sığındı.

  Alınan bilgiye göre, Irak'taki yakınlarını ziyaret etmek üzere Çukurca ilçesine bağlı Taşbaşı köyünden Duhok kentine giden bir aile, burada yaşayan 15 yaşındaki K.T'yi beğendi.

  Çukurcalı aile, 6 nüfuslu bir ailenin kızı olan K.T'yi, oğulları için ailesinden istedi. K.T'nin ailesinin evlilik onayını vermesinin ardından Çukurcalı aile, Taşbaşı köyüne döndü. K.T. ise bir süre sonra düğünü yapılmak üzere, kaçak yollarla Türkiye'ye gönderildi.

  Çukurca ilçesindeki Taşbaşı köyüne gelen K.T, burada evlendirilmek istendiği genç ile karşılaştı. Karşılaşmanın ardından bu kişi ile evlenmek istemeyen K.T, durumu yakınlarına anlatmaktan çekindi.

  Düğüne 1 hafta kala, Taşbaşı köyünde kaldığı evden kaçan K.T, Çukurca ilçesine giden bir minibüse binerek Jandarma Komutanlığına sığındı.

  Tercüman aracılığıyla yaşadıklarını anlatan K.T, kimseden şikayetçi olmadığını ancak Irak'ta yaşayan ailesinin yanına geri dönmek istediğini ifade etti. Zorla evlendirilmek istendiğini, bu nedenle okulunu yarıda bırakmak zorunda kaldığını bildiren K.T, ülkesine dönerek, eğitimini sürdürmek istediğini söyledi.

  Köprülü Jandarma Karakolunda 1 gün misafir edilen K.T, daha sonra Irak topraklarındaki güvenlik güçlerine teslim edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı