GeriGündem 'Irak ve ABD'ye nota verilmeli'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Irak ve ABD'ye nota verilmeli'

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, hükümetin, Irak’ın almasını gerekli gördüğü önlemleri bir nota ile Irak ve ABD’ye iletmesi gerektiğini belirtti.

SHP Lideri Karayalçın yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin gelinen noktada, Irak’ın almasını gerekli gördüğü önlemler konusunda Irak ve ABD’ye nota vermesi ve notanın da kesin bir süreye bağlanması gerektiğini vurguladı. Irak’ın o süre içinde gerekli önlemleri almaması durumunda, Türkiye’nin kendi güvenliği için gerekli her türlü siyasi, iktisadi ve askeri önlemleri alacağının uluslararası topluma bildirilmesi gerektiğine dikkat çeken Karayalçın, “Dışişleri Bakanı Babacan’ın Bağdat ziyareti bu çerçevede değerlendirilmelidir” dedi.

Karayalçın, Türkiye’nin terörle mücadelesinin, PKK’nın 21 Ekim saldırısı ile yeni bir aşamaya geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye bu aşamada terörü, terörün kaynaklarını, terörün amaçlarını, terörün yandaşlarını yeni bir değerlendirmeye tabi tutacak ve yeni yaklaşımlar, yeni yöntemler, yeni politikalar geliştirecektir. Değerlendirme çalışmaları yalnızca TBMM platformu ile sınırlı tutulmamalı, tüm siyasi partilerin ve kitle örgütlerinin katkısı alınmalıdır.”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle