GeriGündem İptal edilen oyunun İsrailli direktörü: Bu bir utanç
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İptal edilen oyunun İsrailli direktörü: Bu bir utanç

İptal edilen oyunun İsrailli direktörü: Bu bir utanç
refid:17847209 ilişkili resim dosyası

İsrail’in önde gelen tiyatro gruplarından Cameri’nin Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında yapacağı gösteri, güvenlik kaygıları ile iptal edildi. İsrail Büyükelçiliği Sözcüsü Amit Zarouk, iptal kararını doğrularken kararın provokasyon tehdidi üzerine alındığını söyledi.

Türk (Antalya) Devlet Tiyatrosu’nun, gösterinin yapılmasını sağlamak amacıyla elinden gelen her şey yaptığını, İsrailli tiyatro grubunu çok iyi ağırladığını kaydeden Zarouk, “Türk Devlet Tiyatrosu ve Türk polisi ile işbirliği çok yapıcı oldu” şeklinde konuştu.

“CAMERİ ANTALYA’DA TEHDİT ALTINDA HİSSETMEDİ ANCAK PROVOKASYON BİLGİSİ ALDIK”

Zarouk “Grup, Antalya’da tehdit altında hissetmedi ancak hem bizler, hem Türk makamları, bazı grupların provokasyon düzenleyeceği yönünde bilgileri aldık. Şiddetli bazı protestoların olabileceği de” ifadesini kullandı.

Amit Zarouk, 20 Mayıs’ta Türkiye’ye gelen Cameri’nin, daha önce de Türkiye’ye geldiğini belirterek grubun altı yıl önce Ankara’da gösteri yaptığını anımsattı.

"Tel Aviv tiyatrosu" olarak da bilinen Cameri’nin Türk Devlet Tiyatrosu ile çok iyi bir ilişkisinin olduğunu anlatan Zarouk, Cameri’nin İsrail’in önde gelen tiyatro gruplarından biri olduğunu vurguladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle