Gündem Haberleri

  İptal değil beraat kararı verilsin

  Cem TURSUN / DHA
  13.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Albay Dursun Çiçek’in ıslak imzasının bulunduğu iddia edilen İrticayla Eylem Planı davası dün görüldü.

  Çiçek’in, “Davanın iptal edilmesini değil beraat kararı verilmesini istiyoruz” dediği duruşmada Bedrettin Dalan’a tutuklama kararı çıktı.

  İRTİCAYLA Mücadele Eylem Planı davasının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 15’inci duruşmasına İSTEK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Dalan’ın dışındaki 6 sanık katıldı. Dalan hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

  Duruşmada ilk olarak belgede ıslak imzası olduğu iddia edilen Kurmay Albay Dursun Çiçek söz aldı. Askeri Mahkeme’de görülen davanın Askeri Yargıtay safhasında olduğunu belirten Çiçek, “Biz davanın iptal edilmesini değil beraat kararı verilmesini istiyoruz. Başka bir kararı asla kabul etmiyoruz” dedi.

  Dalan’a kırmızı bülten

  Davanın Erzincan’daki iddiaları içeren bölümüne ilişkin ise Çiçek, “Yargıtay 11. Ceza Dairesi davayı Ankara’da görülen davayla birleştirdi. Aynı davada sanık olan daha ağır iddialarla suçlanan sanıklar Yargı-tay’ca tahliye edildi. Bizimle ilgili iddialar ise sadece bir yazıdan ibarettir. Tutuklu yargılanmam adil ve vicdani değildir. Bu bir iftiradır, tertiptir, komplodur” dedi.

  Talepleri görüşen mahkeme, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini, mevcut delil durumunu ve yurt dışında kaçak konumunda olmasını göz önüne alarak, Bedrettin Dalan’ın dosya kapsamına göre yokluğunda tutuklama müzekkeresi çıkarılmasını kararlaştırdı. Mahkeme, yakalama kararı bulunan Dalan hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılmasına da hükmetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı