Gündem Haberleri

  İpsala'da uyuşturucu operasyonu

  Ali Osman ÖNGÜR - Selim ŞEN/İPSALA (Edirne), (DHA)
  01.12.2009 - 14:01 | Son Güncelleme:

  Edirne'de İpsala Gümrük Kapısı'nda otobüsle yurtdışına çıkış yapan yolculardan birisi sekerek yürüyünce üphe üzerine yapılan kontrolde ayağındaki ve bağajındaki toplam 3 çift ayakkabısının tabanında 1 kilo 45 gram eroin ele geçirildi. İpsala Gümrük Kapısı'dan Belçika'ya giden emekli işçi, gelini ve torununun bulunduğu otomobilde de 46 kilo eroin ele geçirildi.

  Edirne’nin İpsala Gümrük Kapısı’ndan otobüsle yurtdışına çıkış yapan yolculardan birisi sekerek yürüyünce, şüphe üzerine yapılan kontrolde ayağındaki ve bağajındaki toplam 3 çift ayakkabısının tabanında 1 kilo 45 gram eroin ele geçirildi.

  İstanbul’dan bindiği otobüsle Yunanistan’a gitmek üzere İpsala Gümrük Kapısı’na gelen Romen 21 yaşındaki V.Z.’nin sekerek yürümesi görevli muhafaza ekiplerinin dikkatini çekti. Yolcunun elindeki poşeti kontrol eden ekipler, poşette bulunan 2 çift spor ayakkabının ağır olması üzerine tabanlarını söktüklerinde, içlerinden eroin çıktı. Yolcunun ayağındaki ayakabının da tabanını söken muhafaza ekipleri, burada da eroin buldu.

  Ayağındaki ve poşetteki 3 çift ayakkabıda 6 paket içinde toplam 1 kilo 45 gram eroin ele geçirilen V.Z., çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

  İpsala'da 46 kilo eroin ele geçirildi

  İpsala Gümrük Kapısı'dan Belçika'ya giden emekli işçi Kani A., gelini ve torununun bulunduğu otomobilde 46 kilo eroin ele geçirildi. Belçika'da yaşayan Kani A.'nın yakalanmamak için gelini ve torununu uçakla Türkiye'ye getirip aile görüntüsü vererek uyuşturucuyu yurtdışına çıkarmak istediği öne sürüldü.

  Belçika’da çalışıp emekli olduktan sonra orada yaşamaya devam eden Kani A., oğlu Güven A. ile birlikte otomobiliyle bayram tatili için Türkiye'ye geldi. İstanbul'da bir hafta kalan Kani A., dönüş öncesinde Belçika'da yaşayan gelini Arnavut asıllı N.A. ve 1 yaşındaki torunu E.E.A.'yı uçakla Türkiye'ye getirtti. Daha sonra aile, aynı otomobille yaşadıkları ülkeye dönmek için bu sabah yola çıktı. İpsala Gümrük Kapısı'na geldiğinde, Gümrük Muhafaza ekiplerinin uzun süreden beri takibinde olan otomobil, X- Ray cihazına yönlendirildi. Cihazda aracın arka koltukları ve ön paspas bölgeside yoğunluk tespit edildi. Bunun üzerine narkotik dedektör köpek ‘Doli’ ile de arama yapıldı. Doli de aynı bölgelere tepki verdi.

  İpsala Gümrük Müdürlüğü hangarına çekilen otomobilde yoğunluk tespit edilen bölgeler kesilerek açıldı. Arka koltukların altına ve ön yolcu koltuğunun paspas bölümünün altına yapılmış özel bölgede 90 paket halinde 46 kilo eroin ortaya çıkarıldı.

  Uyuşturucu kaçıkçılığı ile ilgili gözaltına alınan sürücü Kani A. eroinden bilgisi olmadığını söyledi. Oğlu Güven A. ise tatille geldikleri Bayrampaşa'da diskotekte tanıştığı bir kişinin kendisinden otomobili istediğini bir süre sonra tekrar kendisine getirdiğinini anlattı, kendisinin uyuşturucuyla ilgisinin olmadığını iddia etti. Kani A., oğlu Güven A. ve gelini N.A., sorgularının ardından mahkemeye sevk edildi. Baba- oğul ‘uyuşturucu kaçıkçılığı’ndan tutuklanırken, N.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı