GeriGündem iPod Shuffle'a yeni rakip
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPod Shuffle'a yeni rakip

Bilgisayarlarıyla ünlü Dell, geliştirdiği minyatür bir MP3 çalar ile taşınabilir müzik çalar piyasasında iddiasını sürdürmeyi planlıyor. 512 MB'lık flaş bir belleğe sahip olan ürün, Apple'ın giriş seviyesinde yer alan iPod Shuffle MP3 çaları ile karşılaştırılıyor.

Dev tüketici elektroniği üreticisi Dell, DJ isimli taşınabilir müzik çalar ailesine yeni bir üye kattı. DJ Ditty isimli küçük boyutlara sahip MP3 çalar 512 MB'lık bir hafızaya sahip. Dell yaptığı açıklamada DJ Ditty'nin, WMA ile kodlanmış 220 şarkıyı hafızasına alabildiğini belirtti.

0.4 inçlik bir LCD ekrana sahip olan minik MP3 çaların boyutu 9.1x2.7x1.27 santimetre, ağırlığı ise 36 gram. Üründe ayrıca gömülü bir FM radyo da bulunuyor. Dell yaptığı açıklamada DJ Ditty üzerinde bulunan lityum polimer pil, 14 saatlik kesintisiz bir şekilde müzik oynatımı sağlıyor.

Pek çok otorite DJ Ditty'yi, Apple'ın efsanevi iPod müzik çalar ailesinin en küçük üyesi iPod Shuffle ile karşılaştırıyor. DJ Ditty'nin iPod'un gölgesinden kurtulup kurtulamayacağı ise merak konusu.

Dell yaptığı duyuruda, DJ Ditty'nin ABD fiyatının 99 dolar olacağını açıkladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle