Gündem Haberleri

  İP'den dolara yasak için 1 milyon imza

  Hürriyet Haber
  28.12.2001 - 12:25 | Son Güncelleme:

  İşçi Partisi, "Dolar yasaklansın, Türkiye'de Türk Lirası" kampanyası çerçevesinde toplandığı 1 milyon 300 bin imzayı TBMM`ye sundu.

  İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suphi Karaman ile Genel Sekreter Mehmet Bedri Gültekin, TBMM`ye gelerek, ``Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanunu`nu yürürlükten kaldıran 32 Sayılı Kararname`nin iptali için gerekli yasal girişimin yapılması`` istemli dilekçeyi, TBMM Başkanlığı Özel Kalemi`ne verdiler. Daha sonra da 67 klasörden oluşan imzaları, Genel Evrak ve Arşiv Müdürlüğü`ne teslim ettiler.

  Suphi Karaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı Ömer İzgi`nin, "çalışmalarının yoğunluğu" gerekçesiyle randevu istemlerine yanıt veremediğini bildirdi.

  Ulusal paranın, ulusal egemenliğin simgesi olduğunu belirten Karaman, vatandaşların doların yasaklanmasını istediğini söyledi. Karaman, ``Ulusal egemenliğimizi ve Türkiye`nin toprak bütünlüğünü büyük tehditlerle karşı karşıya bırakan 32 Sayılı Kararname iptal edilmeli, Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanunu yeniden yürürlüğe konulmalıdır`` dedi.

    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı