GeriGündem İntizar kimdir, kaç yaşında? İntizar isminin anlamı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İntizar kimdir, kaç yaşında? İntizar isminin anlamı

İntizar kimdir, kaç yaşında? İntizar isminin anlamı

Şarkıcı İntizar, özel hayatı nedeniyle son günlerin en çok konuşulan ve merak edilen isimlerinden biri oldu. Bir döneme damga vuran Ihlamurlar Altında dizisinin müziklerini de yapan İntizar, ilk olarak Ahmet Selçuk İlkan ve Ferdi Tayfur tarafından keşfedildi. Peki, İntizar kimdir, kaç yaşında? İntizar ismi ne anlama geliyor?

1974'de Tunceli'de doğan İntizar'ın soyadı Arslan'dır. Babası asker, annesi ev hanımıdır. Babasının görevi nedeniyle Muğla ve İzmir' de yaşamıştır. İzmir'de bir müzik yarışmasında Türk halk müziği ve pop müzik dallarında birinci olan sanatçı, Sibel Can'ın bir konserinde sahneye çıkınca Ferdi Tayfur'un dikkatini çekti ve albüm teklifi aldı. Uzun yıllar Ferdi Tayfur ile çalıştı.

Sanatçı Ağrı Eğitim Fakültesi / Edebiyat Öğretmenliği bölümü mezunudur.

Gitar ve bağlama çalmaktadır.

KONSERDE KEŞFEDİLDİ

Sibel Can'ın bir konserinde sahneye çıkınca konseri izleyenler arasında olan Ahmet Selçuk İlkan ve Ferdi Tayfur, konser sonrası İntizar’la irtibata geçer, Ferdi Tayfur, İntizar’a, sesini çok beğendiğini ve ona albüm yapmak ister.

İNTİZAR İSMİNİN ANLAMI

Türk Dil Kurumu'nda yer alan ifadeye göre, İntizar ismi şu anlamlara geliyor: Birinin gelmesini, bir şeyin olmasını bekleme, gözleme

Albümleri

Gelincik (1997)
Gece Nemi (2000)
Göçebe (2002)
Aldanırım (2003)
Nazar Boncuğum (2005)
Ihlamurlar Altında / Nazar Boncuğum (2006)
Ömrüm Senindir (2009)
Aşk Yağmurları (2013)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle