GeriGündem Intikam için bomba attılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Intikam için bomba attılar

Intikam için bomba attılar
refid:9952146 ilişkili resim dosyası

Sigara almak için girdikleri kuruyemişçide çerezlerden atıştıran 3 zanlı, işyeri sahibi tarafından uyarılınca kavga çıktı.

NİĞDE’nin Bor İlçesi’nde, 20 Ağustos saat 03.00 sıralarında, Tevfik Gür’e ait kuruyemişçide 3 ayrı patlama oldu. Binada büyük maddi hasara yol açan patlamaların, içi çivi ve demir parçalarıyla doldurulmuş el yapımı 3 ses bombasından kaynaklandığı belirlendi. Soruşturma başlatan polis, işyeri sahibi Tevfik Gür ile kavga ettiği belirlenen K.E. (20), amcasının oğlu M.E. (18) ve arkadaşları M.B’yi (19) takibe aldı.

’Yaralama’ suçundan sabıkası bulunan K. E. ile uçucu madde bağımlısı olduğu iddia edilen diğer 2 zanlı, önceki gün yakalandı ve sorgularında bombalama olayını itiraf etti. Zanlılar, işyerine sigara almak için girdiklerini, bu sırada bir miktar kuruyemiş yedikleri için Gür’ün kendilerine hakaret ettiğini, çıkan tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüştüğünü anlattı. İntikam almak için bombalamaya karar verdiklerini, bombanın nasıl yapılacağını da internetten araştırıp bulduklarını iddia eden zanlılar tutuklandı.

İnternetten öğrenmişler

Tutuklanan zanlılar, sorgularında işyerine attıkları bombanın yapımını internetten öğrendiklerini söyledi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle