Gündem Haberleri

  İntiharları önleme timi

  Hürriyet Haber
  10.12.2009 - 14:58 | Son Güncelleme:

  Acil psikiyatride yapılan yanlışların bedelleri nelerdir? İntihar etmek üzere olan hastalara nasıl müdahale edilir? Artan intihar eğilimleri konusunda yapılan çalışmalar yeterlimi ve bu konuda yapılan vahim yanlışlar nelerdir? Türkiye'nin ilk özel psikiyatri hastanesi yetkilileri intiharı önleme, kendine ve çevresine zarar verme eğilimine girmiş ajite olan taşkın hastalara müdahale etmek üzere kurduğu 'Kriz Müdahale Timi' yaptığı çalışmaları ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a anlatacak.

  Acil psikiyatride yapılan yanlışların bedelleri nelerdir? İntihar etmek üzere olan hastalara nasıl müdahale edilir? Artan intihar eğilimleri konusunda yapılan çalışmalar yeterlimi ve bu konuda yapılan vahim yanlışlar nelerdir? 

  İyi Bak Kendine programında bu akşam psikiyatride kriz müdahale konuşulacak. Acil durumlarda kriz müdahale nasıl yapılmalıdır, bu konuda yapılan temel yanlışlar nelerdir, tüm psikiyatri uzmanları kriz müdahale yapabilirler mi, ayrıca eğitim önemli midir, sağlık memurları ve hemşirelik hizmetleri bakımından durum nedir, intihar eyleminde bulunan kişiye en yapılmaması gerekenler nelerdir, taşkınlık halinde olan psikiyatrik hastalara müdahalede aile ve yakınlara düşen görevler nelerdir, evden alınmak durumunda kalınan ajite olan hastalarda yaklaşım ne olmalıdır, hasta hastaneye sevk edilirken nelere dikkat edilmelidir, yumuşak oda ile nakletmenin ve hastanede yumuşak oda bulundurmanın sağladığı yararlar nelerdir? gibi konular ele alınacak.
   Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu 'İyi Bak Kendine' programında NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Başhekimi Biyokimya Uzmanı Dr. Mustafa Çalışkan ile Psikiyatri Uzmanı Dr. Serdar Nuhoğlu katılacaklar ve bu konuyu irdeleyecek ve cevaplar arayacaklar.

  Acil müdahalelerde yanlış yaklaşımlar olduğunda durum nereye kadar gider ve ne gibi yaşam zorluklarıyla karşılaşılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak.

  Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı