Gündem Haberleri

  İntihar Kanyonu’nda bulundu

  Razi CANİKLİGİL / NEW YORK
  04.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerika’da 2 haftadır haber alınamayan Türk mühendis Ertuğ Ergün’ün cesedi, “İntihar Kanyonu” diye anılan bölgedeki bir şelalenin dibinde bulundu.

  ABD’nin California eyaletindeki Los Angeles şehri yakınlarındaki bir ormanda yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Türk mühendis Ertuğ Ergün (33) hem helikopterle, hem de at üzerinde arama-kurtarma çalışmaları yürüten polis tarafından aranıyordu. Polis iki haftanın sonunda Ergün’ün cesedini buldu. 6 saatlik bir çalışma sonrasında çıkarılan ceset otopsi için helikopterle hastaneye kaldırıldı. Türk mühendisin çalıştığı şirket cenazenin Türkiye’ye nakil masraflarını üstlendiğini açıkladı.

  Kazara mı, intihar mı

  İki yılı aşkın süredir ABD’de çalışmakta olan Ergün, ODTÜ mezunu bir çevre mühendisiydi ve endüstri mühendisliği konusunda da yüksek lisans yapmıştı. Ergün’ün cesedinin ABD’nin en derin üçüncü kanyonu olma özellliği ile bilinen “Angeles National Park” içindeki Suicide Canyon (İntihar Kanyonu) içindeki Vasques Şelalesi dibinde bulunması intihar şüphelerini artırdı.

  Gidişi var, dönüşü yok

  Tehlikeli kanyonun internet sitesinde, yürüyüş yapanlara, araçlarını aşağıda varılacak yerde bırakmaları gerektiği, bu yüzden ikinci vasıtaya ihtiyaçları olduğu, aynı yoldan geri dönüşün mümkün olmadığı uyarısı yapılıyor. Genç mühendisin bilerek ya da bilmeyerek bu uyarıyı ciddiye almadığı kaydediliyor.

  Türkiye’den transfer olmuştu

  2 yıl önce ABD’deki Incremental Oil And Gas Limited firmasının Türkiye ofisinde mühendis olarak işe giren Ertuğ Ergün, başarılı çalışmalarının ardından geçen yıl firmanın Los Angeles’taki merkezine transfer olmuştu.

  İşyeri özel dedektif tuttu

  Genç mühendis en son 14 Haziran’da arazi aracına evinin yakınlarındaki bir istasyondan benzin almıştı. Ergün’ün 3 gün boyunca işe gitmemesi üzerine çalıştığı firma kendisini bulması için özel bir dedektif tuttu. Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu’nun da devreye girmesi ile Ergün’ün Türkiye’deki ailesine kayıp olduğu bilgisi verilmiş, otomobilinin kanyonun parkında bulunmasının ardından Türk diplomat arama çalışmalarına bizzat yerinden takip etmişti.

  Bir çocuk kurtuldu

  15 gün boyunca Türk mühendisi bulmak için çalışan Los Angeles Şeriflik Bölümü Arama ve Kurtarma ekibinin, atlı ve helikopterle yaptığı aramalar sırasında piknik alanına yakın bir alanda, boğulmak üzere olan bir kız çocuğu bulunmuş; çocuk Ergün için gelen helikopterle hastaneye kaldırmıştı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı