Gündem Haberleri

  İntihar etmesin diye halatla bağladılar

  Hüseyin TÜCCAR- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  11.01.2011 - 12:09 | Son Güncelleme:

  Bursa’da merkez Yıldırım Belediyesi tarafından kendisine vaat edilen büfenin verilmediğini iddia eden 42 yaşındaki Abdulmuttalip D., Setbaşı Köprüsü’nde intihar etmek istedi. Polis ve itfaiyeciler kendisini atmaması için Abdulmuttalip D.’yi halatla korkuluklara bağladılar. Su ihtiyacını görevlilerin ağzına uzattığı şişeden içerek gideren Abdulmuttalip D., üç saatlik çabanın ardından ikna edince, bu kez bağlandığı halat 15 dakikada sökülüp korkuluklardan çıkartıldı.

  İNTİHARDAN BÖYLE VAZGEÇİRDİLER 

  Merkez Yıldırım İlçesinde Yüksek İhtisas Hastanesi’nin yanında el arabası ile köfte-ekmek satarak eşi ve iki çocuğuna bakan Abdulmuttalip D.’nin satış yapmasına, Yıldırım Belediyesi tarafından hastane çevresindeki düzenleme nedeniyle izin verilmedi. Yıldırım Belediye Başkanı Ak Partili Özgen Keskin’in kendisine çevre düzenlemesinden sonra büfe vaadinde bulunduğunu iddia eden Abdulmuttalip D., görüşüp sözleşme yapmak için birçok kez gittiği belediye hizmet binasında, belediye başkanı ile görüşemeyip kendisiyle kimsenin ilgilenmeyince karamsarlığa kapıldı.

  Çalışmadığından kızı için dershaneye ödemesi gereken bin TL’yi yatıramayan Abdulmuttalip D., dün akşam saatlerinde bunalıma girdi. Kentin en işlek semti olan Setbaşı’nda köprüye çıkıp sarkan Abdulmuttalip D., artık yaşamak istemediğini, babalık görevini yapamadığı, çocuklarının yüzüne bakamadığını söyledi.

  Bu sırada yanına yaklaşan bir kişinin kemerinden yakaladığı Abdulmuttalip D.’yi, olay yerinde bulunan polis ve itfaiye ekipleri, kendisini boşluğa bırakmaması için yanlarında getirdikleri halatla korkuluklara bağladı. Elleri ve ayakları da bağlanan Abdulmuttalip D., Belediye Başkanı Özgen Keskin’in yanına gelmesi halinde intihar girişiminden vazgeçeceğini söyledi. Korkuluklarda üç saat halatlara bağlı olarak asılı kalan Abdulmuttalip D.’nin su ihtiyacı, ellerini hareket ettiremediği için görevlilerin ağzına uzattığı şişedeki suyu içerek giderdi.

  Yaklaşık 15 metre yüksekliğindeki köprünün altı kısmındaki kafeteryada oturan gençlerin gelişmeleri cep telefonu ile görüntülediği intihar girişimi, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in Özel Kalem Müdürü Ahmet Bilman’ın yanına gelip, "Başkanımız toplantıda. Beni görevlendirdi. Sen intihardan vazgeç. Yanıma gel. Ben seni Başkan ile görüştüreceğim, ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız" sözü üzerine son verdi.

  Bu kez bağlandığı ipleri 15 dakikada söken polis ve itfaiye ekipleri Abdulmuttalip D.’yi korkuluklardan çıkartıp ifadesini almak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

    

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı