Gündem Haberleri

  İntihar eden başhekimin mesai arkadaşları müfettişleri kınadı

  Mutlu YUCA- Koray YILMAZDEMİR/BOLU, (DHA)
  31.07.2007 - 14:53 | Son Güncelleme:

  BOLU’nun Karacasu Beldesi’nde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay’ın dün pompalı tüfekle intihar etmesinin ardından, bugün hastane önünde toplanan mesai arkadaşları, 4 aydır hastanede teftiş yapan müfettişlerin tutumunu kınadı.Bolu Tabipler Odası Başkanı Dr. Sedef Akdoğan, Dr. Turgay’ın intiharı nedeniyle yarın acil servisler dışında hastanelerde hizmet verilmeyeceğini, müfettişlerin denetimleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay, dün İzzet Baysal Caddesi Hitit Sokak’taki Eratay Oteli’nin alt katında bulunan eski muayenehanesinde çenesine dayadığı pompalı tüfeği ateşleyerek ihtihar etti. Olay yerinde hayatını kaybeden ve cesedi Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilen Dr. Turgay’ın intiharı kentte şok etkisi yarattı.

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

  Yakalarına Dr. Turgay’ın fotoğrafını takan Bolu Tabipler Odası üyeleri, doktorlar ve Dr. Turgay’ın mesai arkadaşları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Dr. Turgay’ın anısına saygı duruşunda bulunan sağlık çalışanlarından bazıları gözyaşlarına boğuldu.

  PSİKOLOJİK TACİZE KARŞIYIZ

  Müfettişlerin hastanede görev yapan hekimlere ve bütün çalışanlara karşı yıldırma, baskı, aşağılama sistemi oluşturduklarını iddia eden Bolu Tabipler Odası Başkanı Dr. Sedef Akdoğan, “Teftişlere değil, teftişlerin yapılış şekline ve psikolojik tacize karşıyız. Tıp camiasına yönelik sevgisiz, emeğe saygısız tutumların arttığı bu dönemde, son 4 aydır Sağlık Bakanlığı görevlilerinin hastanede olduğu biliniyordu. Hekimleri sürekli hedef gösteren ve toplumu ’şikayet edin’ diye kışkırtan, insan haklarına tamamen aykırı tutum sergileyen görevlileri gönderen Sağlık Bakanlığı’nı, Başhekimlere sahip çıkmayan Bolu milletvekillerini ve sağlık bürokratlarını kınıyoruz” diye konuştu.

  HASTANELERDE HİZMET VERİLMEYECEK

  Yarın Bolu’da bulunan sağlık kuruluşlarında acil servisler dışında hizmet verilmeyeceğini açıklayan Dr. Akdoğan, yaşam dolu, enerjik bir insan olan Dr. Turgay’ın nasıl böyle bir sürece itildiğini araştıracaklarını, müfettişlerin denetimleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

  Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin 4 aydır Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde inceleme yaptıklarını doğrulayan Bolu Valisi Ali Serindağ ise, müfettiş raporlarının eline ulaşmadığını, içerik hakkında bilgisinin olmadığını söyledi.

  Bu arada Dr. Turgay’ın cenazesinin, yarın görev yaptığı hastane önünde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği bildirildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı