Gündem Haberleri

  İntihar edeceğini mesajla bildirmiş

  Hürriyet Haber
  18.04.2016 - 08:59 | Son Güncelleme:

  35 yaşındaki psikolog Tülay Gülen, 10 Nisan’da canına kıymadan 30 dakika önce bir arkadaşına mesaj atarak “Biraz sonra intihar ediyorum. Haberin olsun” demiş

  İstanbul'da özel bir hastanede uzman psikolog olarak görev Tülay Gülen'in (35) hayatına son vermesinin ardından yeni detaylar ortaya çıktı. 10 Nisan'da Caddebostan Kültür Merkezi'nin ikinci kattaki merdiven boşluğuna koyduğu sandalyeden kendini boşluğa bırakarak intihar eden Gülen'in avukat olan Ayça isminde bir kız arkadaşına intihar etmeden 30 dakika önce mesaj attığı öğrenildi. Gülen, arkadaşına "Ayça, biraz sonra ben intihar ediyorum. Hiçbir şey sorma. Haberin olsun" dedi.

  Daha sonra tüm çabalarına rağmen Gülen'e ulaşamayan Ayça, hemen arkadaşlarını arayıp, "Tülay'a ulaşın" dedi. Ama girişimler sonuçsuz kaldı. Mesajı attıktan yarım saat sonra kendisini boşluktan bırakan Gülen, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  Gülen'in yıllar sonra evlatlık olduğunu öğrendiği için canına kıydığı öne sürülmüştü. Kendisini küçük yaşta evlatlık alan annesi Nuriye Gülen, polise verdiği ifadede "Kızım intihar girişimine kalkışmadan 1 saat önce beni aradı. Sesimi duyduktan sonra akşam tekrar arar uzun uzun konuşuruz deyip telefonu kapattı" dedi.

  İfadenin imzalanmasının sonrasında ise "Yıllar önce kızımı bir başka aileden evlatlık olarak almıştım" dedi.

  Genç kızın da bunu yıllar sonra öğrenmesinin ardından kendisinde yarattığı travmanın etkisiyle canına kıydığı öne sürüldü. (Sabah)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı