Gündem Haberleri

  İnternetten tanıştığı kadınlara iğrenç tuzak! 'Tecavüzü alışkanlık haline getirmiş'

  Ceylan SEVER/ İSTANBUL
  10.01.2018 - 11:46 | Son Güncelleme:

  Facebook’ta tanıştığı prodüksiyon şirketi sahibi S.A.,’ya (39) kendisini varlıklı ve işadamı olarak tanıtan Hacı Sevindik (36) iddiaya göre, iş yemeğinin ardından günlük kiralık evde S.A.'ya tecavüz ederek, 3 bin TL’sini çaldı. Cumhuriyet Savcısı, 'Nitelikli cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından 27 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istediği tutuklu sanık Sevindik'in tanıştığı kadınları günlük kiraladığı eve götürüp zorla cinsel ilişkiye girme ve menfaat sağlama gibi eylemleri alışkanlık haline getirdiğini kaydetti.

  İstanbul Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya şikâyetçi S.A. ve tutuklu sanık Hacı Sevindik ile taraf avukatları katıldı.İnternetten tanıştığı kadınlara iğrenç tuzak Tecavüzü alışkanlık haline getirmiş


  'BANA TECAVÜZ ETTİ, ŞİKÂYETÇİYİM'

  Şikâyetçi S.A., duruşmadaki ifadesinde sanıkla Facebook üzerinden tanıştığını belirterek şunları söyledi:
  “Program yapımcılığı yapıyorum. Prodüksiyon şirketim var. Görüşmelerimizde kendisinin de yapımcı olduğunu, dönen bir projemle ilgili yardımcı olacağını söyledi. Kendisini Sarp Korkut Ağaoğlu olarak tanıttı. At çiftliği ve şirketlerinin olduğunu söyledi. Kendisine güvendim, önce bir kafede buluştuk. Bu konuları konuştuk. Daha sonra bir restorana yemeğe gittik. Balık restoranında yemek, rakı söylendi. Ancak rakıdan içemedim, lavaboya gittim, geri geldikten biraz içtim, ancak kadehim yarım dahi olmamıştı. Kendimi kaybetmeye başladım, o da koluma girerek, beni lokantadan çıkardı. Ondan sonra gelişen olayları tam olarak hatırlamıyorum. Sadece bir binaya çıktığımızı hatırlıyorum. Orada bana tecavüz etti. Ben kendimden geçmişim, daha sonra beni bırakıp gitmiş. Sürünerek kalktım, sadece cebimde arabanın anahtarı vardı. Çantam ve cep telefonum yoktu, alınmıştı. Çantamda 3 bin TL ve bozuk paralarım vardı. Şikâyetçiyim.”

  'TELEFON VE PARASINI ALMADIM'

  Tutuklu sanık Hacı Sevindik de ifadesinde, S.A. ile internette tanışıp sohbet ettiklerini ve daha sonra buluşmaya karar verdiklerini belirterek, görüştüklerinde kendisini Sarp Korkut Ağaoğlu olarak tanıttığını kabul etti. Yeşilköy’de bir balık restoranda emek yediklerini ve alkol aldıklarını anlatan Sevindik, telefonla Ataköy’de günlük bir ev kiraladığını, gece S.A. ile kendi isteği ile ilişkiye girdiklerini iddia etti. Sevindik, "Telefonunu veya parasını almadım. Ben o gece zaten lokantada 1500 TL kadar  hesap ödedim” dedi.

  Hakkında 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir dava bulunduğunu belirten Sevindik, "Orada da bana iftira atılmıştır. Diğer sabıkalarım da mahkemeye gitmediğim için para cezası kesilmiştir, onlarla ilgilidir. Yaptığım suçlarla ilgili dosyalarda suçlamaları zaten kabul etmişimdir" diye konuştu.

  SAVCI: 'TECAVÜZÜ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞ'

  Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı Ercan Ateş, sanık Hacı Sevindik’in sosyal medya aracılığıyla tanıştığı kadınlara farklı isimlerle varlıklı işadamı olarak tanıtıp yakınlık kurduğunu belirtti. Sevindik’in tanıştığı kadınları bir eve götürüp zorla cinsel ilişkiye girme ve menfaat sağlama gibi eylemleri alışkanlık haline getirdiği kaydeden Cumhuriyet Savcısı Ateş, sanığın mağdur ile Facebook’tan iletişime geçerek samimi olduğunu, akşam yemeğine çıkıp alkol aldıklarını, mağdurun lavaboya gidip geldikten sonra içtiği alkolün etkisiyle kendisinden geçtiğini anlattı. Sevindik’in, günlük kiralık bir eve götürdüğü S.A.'ya cinsel saldırıda bulunduğu, sabah mağdur cep telefonu ve parasını çalarak ayrıldığını belirten Savcı Ateş, sanık Sevindik’in “Nitelikli cinsel saldırı” ve “Nitelikli hırsızlık” suçlarından 12 yıldan 27 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

  Sanık avukatına mütalaaya karşı savunma hazırlaması için süre veren mahkeme heyeti, Hacı Sevindik’in tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

  17 AYRI SUÇTAN SABIKASI  ÇIKTI

  Hacı Sevindik’in 2006’dan 2015 yılına kadar 4 cinsel taciz, 2 şantaj olmak üzere 17 ayrı suçtan sabıkası bulunduğu ortaya çıktı. Sevindik’in işlediği diğer suçlar ise şunlar: kasten yaralama, mala zarar verme, dolandırıcılık, tehdit, kişilerin huzur ve sükununu bozma ve hırsızlık. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı