Gündem Haberleri

  İnternetten rezervasyon yaptıran tatilciler sokakta kaldı

  Sezer ŞAHİNDAŞ/ BODRUM, (Muğla) (DHA)
  20.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ramazan Bayramı tatili için internetten rezervasyon yaptırarak Bodrum’a gelen tatilcilerden bazıları sokakta kaldı. Rezervasyon yaptırdıkları otelde tüm odaların dolu olduğunu öğrenen tatilcilerle otel personeli arasında tartışma ve arbede yaşandı. Mağdur tatilciler, Bodrum Emniyet Müdürlüğü’ne giderek otel yöneticileri ve rezervasyon yaptırdıkları internet sitesinden şikayetçi oldu.

  Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için, internetten rezervasyon yaptırarak İstanbul, İzmir ve Ankara’dan Bodrum’a gelen tatilcilerin hevesleri kursaklarında kaldı. 30’a yakın tatilci konaklamak istedikleri Gümbet Mevkii’ndeki Vizyon Otel’e gelip, tüm odaların dolu olduğunu öğrenince şaşkına döndü. Tatilciler, otel yönetimiyle görüşerek, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Ancak sonuç alınamayınca tatilcilerle otel personeli arasında tartışma ve arbede yaşandı. Tartışma sırasında saldırıya uğradığını iddia eden Esma Yeksan, "Bizler aylarca biriktirdiğimi paramızla, bayramda güzel bir tatil geçirmek için planlar yaparak buraya geldik. İnternetten rezervasyonumuzu yaptırdık. Paramızı ödedik. Otele geldiğimizde bize boş odalarının olmadığını söylediler. Yalancı olduklarını söyleyince bir otel personeli kolumu büktü. Bunun üzerine oğlum ve diğer tatilciler araya girdi. Otel yönetimi, rezervasyon yaptırdığımız internet sitesinden şikayetçiyim" dedi.

  TATİLE DİYE GİTTİLER SOLUĞU KARAKOLDA ALDILAR / FOTO GALERİ

  Tatilciler daha sonra Bodrum Emniyet Müdürlüğü’ne giderek otel yöneticileri ve rezervasyon yaptırdıkları internet sitesinden şikayetçi oldu. Otel yönetimi ise basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyeceklerini ve açıklama yapmayacaklarını belirtti.

  OTEL SAHİBİ: BİZ DE MAĞDUR OLDUK

  DHA muhabirine telefonla bilgi veren Vizyon Otelleri’nin Sahibi Vahit Çakır, "Öncelikle otelimizin kapısından dönmek zorunda kalan tatilcilerden otel yönetimi olarak özür diliyoruz. Kesinlikle bizim elimizde olmayan nedenlerden ötürü böyle bir çirkin durum yaşanmıştır. Gelen tatilciler, otelde boş oda olmadığını söylemişler. Böyle bir durum söz konusu değil. Bizim otelimizde boş odamız vardı. Hatta Bitez ve Yahşi beldelerindeki otellerimizde de boş odalarımız vardı. Biz otel olarak bayramdan önceki hafta, internetten rezervasyon yaptırılan siteyle anlaşmamızı feshettik. Hatta noter onaylı da protestomuzu çektik. Bize ödeme yapılmadığı takdirde, müşterileri otele almayacağımızı belirttik. ’En Moda Tatil’ sitesinden 165 bin liralık çek alacağım var. Ben bu parayı almadan otelime gelen müşteriyi almayacağımı defalarca belirttim. Fakat site devamlı suretle oda satmaya devam ediyor. İnternetten turizm acentesi aracılığı ile tatil yapmak isteyenler, çok iyi araştırma yapsın. Sürekli rezervasyon yaptırdıkları oteli arayarak bilgi alsın. Böyle olumsuz olaylarla karşılaşılmasını biz de hiçbir zaman istemeyiz. Biz de mağdur olduk" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı