GeriGündem İnternette vekil-seçmen buluşması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnternette vekil-seçmen buluşması

Milletvekilleri ile vatandaşlar internet üzerinden birbirlerini görerek haberleşebilecekler.

TBMM Başkanlığı, vatandaşların Ankara'ya gelmesine gerek kalmadan milletvekillerine sorunlarını internet aracılığıyla aktarabilmelerine olanak sağlayacak bir proje yürütüyor.
  
Projeye göre, milletvekillerinin, seçmenlerle ve seçim bölgeleriyle internet üzerinden görüntülü ve sesli iletişimlerini sağlayan teknolojik altyapı oluşturulacak.

Yılbaşına kadar hayata geçirilmesi planlanan projeye göre, öncelikle milletvekillerine birer internet sitesi kurulacak. Daha sonra milletvekillerine dağıtılacak dizüstü bilgisayarlara seçmenlerin vekillerini görmelerini sağlamak üzere mini kameralar monte edilecek.
  
Milletvekillerinin seçildikleri illerdeki il başkanlıklarındaki bilgisayarlarda da yer alacak mini kameralar, karşılıklı haberleşmeyi sağlayacak. Böylelikle seçmenler, milletvekilleri ile ''Mail'' göndererek interaktif bir ortamda haberleşecek ve çalışmalarını izleyebilecek.
  
Sistem işlemeye başlamadan önce isteyen milletvekillerine bilgisayar kursu da verilecek.
  
Projenin TBMM'ye mali bir yükü olmayacak. TBMM personelinin maaşlarının yatırılması karşılığı İş Bankası'nın kuracağı kartlı geçişsisteminin bir parçası olacak projede dizüstü bilgisayarlar da bu yolla ücretsiz temin edilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle