Gündem Haberleri

  İnternette hırsızlık öyküleri

  Tahsin ÜLKER, (DHA)
  08.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da, evlendiği 1970 yılından bu yana evi yedi kez soyulan emekli öğretmen 60 yaşındaki Işıl Öztürk’ün hırsız mağdurlarını aynı çatı altında toplamak ve vatandaşları uyarmak için kurduğu internet sitesine ilginç, bazıları da komik olayları anlatan yazılar geliyor.

  Geçtiğimiz şubat ayından bu yana aktif olan ’www.eyvahsoyuldum.com’ internet sitesi, hırsızlık mağdurlarından yoğun ilgi görüyor. Sitede yer bulan bazı olaylar şöyle:

  MEĞER ÁŞIK OLMUŞ

  "O gün çok şık giyinmiştim. Çok güzeldim. Bir kapkaççı çantamı çaldı. İkidebir arkasına bakarak kaçıyordu. Ertesi gün aynı yere gittim, çantamı geri getirip verdi. Bana aşık olduğunu söyledi. Meğer tanışmak için yapmış. Numaraymış. Polisi aradım, ama yine kaçtı."

  BİR DE BALIK İKRAMI

  "Kuşadası’nda bir yazlık kiralamıştım. Ben yokken iki kişi gelmiş. Allah rahmet eylesin Sıtkı amca hırsızlara, ’Hayrola Erol’a mı bakmıştınız o memlekete gitti’ demiş. İçlerinden biri, ’Ben gidip bir arayayım’ demiş ve 10 dakika sonra tekrar gelip ’Amca Erol’la konuştum, kapıyı açıp girmemizi söyledi’ demiş. Komşular toplanıp kapıyı açmış, hatta akşam balık pişirip ikram bile etmişler. İki gün sonra sitede iki ev soyulunca beni aradılar. ’Çabuk gel akrabaların evimizi soydu’ dediler."

  KAPKAÇÇIYIM

  "Aslını, söylemek gerekirse ben de bir kapkaççıyım. Neyse, bir gün Taksim’de bir yerde bankta oturup keklik gözlerken iki adam geldi ve yanıma oturdular. Sigara istediler verdim, sonra kalkıp gittiler. Cebime baktığımda cüzdanım yoktu. Çok kötü olmuştum."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı