Gündem Haberleri

  İnternetle Tasarruf

  Hürriyet Haber
  12.11.2001 - 14:51 | Son Güncelleme:

  Cisco Systems, büyüyen işletmelerin, interneti kullanarak verimliliklerini ve kârlılıklarını artırmak için bir Roadshow düzenliyor...

   

  Cisco Systems, “5 Adımda İnternetle Verimlilik” programı başlatıyor. Program ana olarak E-posta, web sitesi, e-ticaret, e-iş ve ekosistem gibi aşamalardan oluşuyor. “E-posta” aşamasında, şirketler ağ üzerinden iletişim ve dosya alışverişi gerçekleştirebiliyor, tedarikçiler ve müşterilerle hızlı iletişim kurabiliyorlar. İkinci aşama olan "web sitesi" ile küresel pazarda yerlerini alabiliyorlar. "E-ticaret" aşamasında, devamlı  erişime açık oluyor, satışı artırıyor ve müşteri memnuniyeti sağlayabiliyorlar.

  "E-iş" aşamasında ise, güvenli intranet ve extranetler yoluyla iç ve dış işlemler yapılıyor. Son aşama olan "ekosistem" aşamasında iş süreçlerinin internetle otomasyona geçmesi anlamına geliyor. Kablosuz internet erişimi, IP telefonu ve demoların da sunulacağı toplantı 13 Kasım’da İzmir, 21 Kasım’da İstanbul, 23 Kasım’da Ankara’da gerçekleşecek.

   

  Tüm faaliyetlerini internet üzerinden yapan Cisco yılda 1.5 milyar dolar tasarruf sağlıyor. Şirket, 115 ülkede yaklaşık 40 bin çalışana sahip. Cisco günde 60 milyon dolarlık sipariş alıyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı