Gündem Haberleri

  İnternetin minik yıldızı: Zev Hoover

  Birce BORA/LONDRA
  06.06.2013 - 09:30 | Son Güncelleme:

  Kız kardeşi ile çektiği fotoğraflarda kendini sanki sadece bir kaç santim boyundaymış gibi gösteren 14 yaşındaki ABD’li Zev Hoover, internet sitesi Flicker’da ün kazandıktan sonra ABD basının da gündemine oturdu.
   
  Fotoğraflarında kendini dijital olarak küçülterek yapraklara ve çakıl taşlarına oturtan Hoover, bu fikrin aslında 18 yaşındaki kız kardeşi Nell’den geldiğini ancak işin fotoğrafçılık ve dijital oynama kısmını kendisinin tek başına yaptığını söledi.
   
  Flicker’da fotoğraflarını "Fiddle Oak" takma adıyla paylaşan Hoover yazdığı bir blogda da fotoğraflarını nasıl hazırladığını detaylı olarak açıklıyor.
   
  Hoover, önce bir arka plan çekiyor daha sonra kendisini aynı ışık altında uygun bir pozda fotoğraflayıp photoshop programıyla iki görüntüyü bir araya getiriyor. Aynı programda iki görüntünün ışık ve renk dağılımının birbirine uygun olmasını sağlayan 14 yaşındaki küçük kız, bu işlemlerin aslında düşünülenden çok daha uzun sürdüğünü söylüyor.
   
  Zev Hoover’ın heykeltraş annesi tarafından evde eğitildiği ve üç kardeşi olan çocuğun tüm ailesinin sanatın bir koluyla uğraştığı açıklandı.

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı