Gündem Haberleri

  İnternet siteleri emri 2000 yılında verilmiş

  Hürriyet Haber
  08.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakanlık, TSK’nın haftalık basını bilgilendirme toplantısında da teyit edilen internet siteleriyle ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan dün bilgi istedi.

  Genelkurmay Başkanlığı da aynı gün internet sitesinde verdiği yanıtta, TSK’nin irticai ve bölücü tehdit unsurlarını izlemek üzere kurulmuş internet sitelerine kaynaklık eden Başbakanlık direktifinin 2000 yılına ait olduğunu bildirdi.

  Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu’nun, “TSK’nın Başbakanlığın ilgili plan ve direktifleri çerçevesinde internet siteleri kuruyor” açıklamasına kastedilen direktifin ne olduğu, bu direktifin ne zaman ve kim tarafından verildiğinin de bildirilmesi talebinde bulundu. Bir subay tarafından gönderildiği öne sürülen e-postada, cuntanın bazı internet siteleri kurarak, bu siteler üzerinden psikolojik harekât yürüttüğü, bazı siteleri ise fişlediği iddia edilmişti. Genelkurmay Başkanlığı’nın dün akşam, internet sitesinde yayınlanan yanıtında, “Dün (6 Kasım 2009, Cuma) yapılan Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısında, bir soruya verilen cevapta kastedilen direktif 2000 yılına aittir. Söz konusu internet siteleri, 2007 Tarihli 5651 Sayılı Yasaya uyum sağlamak maksadıyla yeniden düzenlenmiş ve daha sonra tümüyle iptal edilmiştir” denildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı