Gündem Haberleri

  İnsan Hakları Komisyonu Malatya'da

  Hürriyet Haber
  29.10.2005 - 13:43 | Son Güncelleme:

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, çocuk yuvalarında olumsuz olayların yaşandığına ilişkin zaman zaman duyumlar aldıklarını bildirdi.

  Mehmet Elkatmış ile komisyon üyelerinden CHP Gaziantep Milletvekili Ahmet Yılmazkaya ve AK Parti Erzurum Milletvekili Mücahit Daloğlu, Malatya Çocuk Yuvası'nda yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya geldi.

  Elkatmış ve iki milletvekili, önce Vali Osman Derya Kadıoğlu'nu ziyaret etti. Mehmet Elkatmış, burada yaptığı konuşmada, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kamuoyunu aydınlatacaklarını söyledi.

  Olayın sebeplerini ve bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için alınacak önlemleri görüşeceklerini dile getiren Elkatmış, bu konuda son derece hassas olduklarını, gerekli çalışmaları göreve geldiklerinden beri yürüttüklerini ifade etti.

  “DEVLET BAKANI ÇUBUKÇU'YA BU KONULARI AKTARDIK”

  Çocuk yuvalarında yaşanan olumsuzluklarla ilgili zaman zaman duyum aldıklarını vurgulayan Mehmet Elkatmış, 20 Ekim 2005'te Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu komisyona davet ederek bu tür konuları aktardıklarını belirtti.
  Elkatmış, şöyle dedi: “Bu olay meydana gelmeden önce Sayın Bakanı komisyonumuza davet ettik ve bu konuları aktardık. Sonrasında bu olay oldu. Göreve geldiğimiz günden beri elbirliği ile bu olumsuzlukların üzerine gittik. Geçen dönem komisyon bünyesinde yalnızca bu konuyu araştırmak için ayrı bir çalışma grubu oluşturduk.”
  Elkatmış, yuva ve yurtlarla ilgili kötü bir imajın olduğunu, bunun düzeltilmesi gerektiğini vurguladı.
  (AA)
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı