GeriGündem İnsan Hakları Danışma Kurulu’na yeni üye
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnsan Hakları Danışma Kurulu’na yeni üye

İnsan Hakları Danışma Kurulu ile İnsan Hakları Eğitimi On Yılı Ulusal Komitesi'nin yeni üyeleri belirlendi.

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İnsan Hakları Üst Kurulu'nun dün yaptığı 95. toplantıda, İnsan Hakları Danışma Kurulu ile İnsan Hakları Eğitimi On Yılı Ulusal Komitesi'nin yeni üyelerinin isimlerinin belirlendiği belirtildi.

  

Buna göre, Danışma Kurulu'na, öğretim üyelerinden Prof.Dr. Turgut Tarhanlı, Prof.Dr. Baskın Oran, Prof.Dr. Nazmi Zengin, Prof.Dr. Fazıl Hüsnü Erdem ve Yrd.Doç.Dr. Macit Kenanoğlu; barolardan da İstanbul, İzmir ve Antalya Baroları seçildi.

  

Sivil toplum kuruluşlarından da Memur-Sen, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği, Toplumsal Düşünce Derneği, Türk Demokrasi Vakfı, İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, Adli Bilimciler Derneği, Müdafaa-i Hukuk Vakfı ile Hukuk ve Yaşam Derneği, İnsan Hakları Danışma Kurulu'nun yeni üyeleri olarak belirlendi.

  

İnsan Hakları Eğitimi On Yılı Ulusal Komitesi üyeliklerine ise öğretim üyelerinden Prof.Dr. H. Tahsin Fendoğlu, Doç.Dr. Şaban Çalış, Doç.Dr. Zühtü Aslan, Doç.Dr. Cumhur Şahin ile Yrd.Doç.Dr. Adnan Küçük; sivil toplum kuruluşlarından da Türkiye Felsefe Kurumu, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Vakfı, Liberal Gençlik Derneği, Kültürlerarası Araştırma ve Dostluk Vakfı ve Genç Liderler Derneği seçildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle