Gündem Haberleri

  İnsallah Şuşa’da da namaz kılarız

  Hürriyet Haber
  16.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kafkas Müslümanları Dini Lideri Allahşükür Paşazade’nin resmi daveti üzerine Bakü’de temaslarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve beraberindeki heyet, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

  Azerbaycan’ın devlet ajansı AZERTAC’ın haberine göre, Görmez, Cumhurbaşkanı Aliyev’e ziyaretin Azerbaycan’ın kurtuluşunun 20’nci yıldönümüne denk gelmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bağımsızlığın 20’nci yılı tüm Azeri kardeşlerimize kutlu ve mübarek olsun” dedi.

  Cumhurbaşkanı Aliyev ile yapılan görüşmeden sonra Başkan Görmez ve beraberindeki heyet, Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in anıt mezarı ile Azerbaycan ve Türk şehitliğini ziyaret ederek, dua okuyup, karanfil bıraktılar.

  Golü sanki ben yedim

  Görmez’in ziyaret ettiği Din İşleri Komitesi Başkanı Hidayet Orucov, Azerbaycan ile Türkiye arasında oynanan futbol maçında kaleci Volkan’ın gol yemesi ve Türkiye’nin mağlup olarak ayrılmasının kendisi çok üzdüğünü belirterek, “O gün sanki golü Volkan değil, bir Azerbaycanlı olarak ben yedim” dedi. Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile birlikte açılışını yaptığı, halk arasında “Gök Mescid” olarak bilinen Ejderbey Camisi’nde kılınan Cuma namazına da katılan Görmez, cemaate okuduğu Cuma hutbesinde, “İnşallah bir gün işgal altında bulunan Şuşa mescidinde de cuma namazı kılarız” dedi. Paşazade ve Görmez, Kafkas Müslümanları İdaresi Konferans Salonunda, din görevlileri ve aydınların katıldığı, ortak bir basın toplantısı düzenledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı