Gündem Haberleri

  İnönü Stadı’ndaki cinayette BJK ve TFF de sorumlu

  Hürriyet Haber
  02.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi, Beşiktaş İnönü Stadı’nda Cihat Aktaş’ın bıçaklanarak öldürülmesi olayında, ev sahibi spor kulübü Beşiktaş’ın ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) da sorumlulukları olduğuna hükmetti.

  BJK İnönü Stadı’nda 22 Kasım 2004 tarihinde oynanan Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçı sırasında bıçaklanarak öldürülen Cihat Aktaş’ın ailesi, Beşiktaş Spor Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun "stadın güvenliğinden" sorumlu olduklarını öne sürerek, iki kuruluş aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açmıştı. Davanın görüldüğü İstanbul 4’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi de olaydan Cihat Aktaş’ı bıçaklayan kişinin sorumlu olduğunu, Beşiktaş ve TFF’nin herhangi bir sorumlulukları bulunmadığını belirterek, davayı reddetmişti.

  Ailenin kararı temyiz etmesi üzerine Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi, dosyayı karara bağladı. 4’üncü Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin davanın reddi yönünde verdiği kararı usul ve yasaya aykırı bularak, oy birliğiyle bozdu. Kararda, "5149 sayılı Yasa’da yer alan düzenlemeler gereğince, iç güvenliği sağlamakla sorumlu ev sahibi spor kulübü Beşiktaş Spor Kulübü Derneği’nin, güvenliğin sağlanmasını kontrol ve denetleme görevi ile de TFF’nin, meydana gelen ölüm olayından sorumlulukları bulunduğu anlaşılmaktadır" denildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı