Gündem Haberleri

  İnönü mevlidine Sezer de katıldı

  Hürriyet Haber
  27.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü için, ölüm yıldönümü olan önceki gün Pembe Köşk'te mevlit okutuldu. Mevlide, Cumhurbaşkanı Sezer'in, İnönü'nün akrabası olan eşi Semra Sezer de katıldı.

  Mevlite, Semra Sezer'in yanısıra, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'ün eşi Fatoş Türk, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu'nun eşi Müşerref Nehrozoğlu ve Devlet eski Bakanı Hikmet Uluğbay'ın eşi Nedret Uluğbay da katıldı. Ankara dışında bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun eşi Olcay Kıvrıkoğlu, İnönü'nün kızı Özden Toker'i telefonla aradı. İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan'ın 12 yaşındaki kızı Ece Bilgehan ile yine İsmet Paşa'nın torunu Nurperi Özlen'in 9 yaşındaki kızı Pınar Özlen, mevlit sırasında davetlilere gülsuyu ikram etti.

  Semra Sezer'in, İnönü Ailesi ile akrabalığı baba tarafından geliyor. İsmet İnönü'nün babası Mehmet Reşit Bey gibi, Sezer'in Emlakbank Personel Daire Başkanlığı'ndan emekli olan ve 7 ay önce ölen babası Kemal Kürümolur da, Güneydoğu'nun önde gelen ailelerinden ‘‘Kürümoğulları’’ndan geliyor. Bitlis kökenli Kürümoğlu Ailesi'nin bir bölümü de Diyarbakır ve Van'da bulunuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı