GeriGündem İnönü memleketi Malatya'da anıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnönü memleketi Malatya'da anıldı

İnönü memleketi Malatya'da anıldı
refid:22228889 ilişkili resim dosyası

Türkiye’nin 2’nci Cumhurbaşkanı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın silah arkadaşı İsmet İnönü ölümünün 39’uncu yıldönümü nedeniyle memleketinde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Malatya’da ilk tören Hükümet binası önünde bulunan İnönü Anıtı önünde yapıldı. Buradaki çelenk törenine Malatya Valisi Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2’nci Ordu Komutanlığı Garnizon Komutan Vekili Tuğgenerel Halil Erkek, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemil Çiçek ile çok sayıda kamu kuruluşu ve sivil toplum kuruluşlarının, siyasi partilerin yöneticileri ve askeri yetkililer katıldı. Anıta, Valilik, 2’nci Ordu Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, CHP ve MHP, ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası çelenklerinin sunumu ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenklerin bırakılması ardından İl Özel İdaresi toplantı salonunda İsmet İnönü’yü anma programı düzenlendi. Buradaki programda İsmet İnönü’nün askeri kişiliğinin yanı sıra hayatı ele alındı. İnönü ile ilgili şiirlerin okunması ardından anma etkinliği sona erdi. İsmet İnönü’nü adını taşıyan İnönü Üniversitesi’nde de sabah saatlerinde kampuste bulunan İnönü Heykeli önünde çelenk bırakıldı.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle