Gündem Haberleri

  İnönü, hep takım bilet alırmış

  Hürriyet Haber
  26.12.2001 - 01:55 | Son Güncelleme:

  2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün büyük kızı Özden Toker, babasının 1968 yılında CHP Genel Başkanı ve Anamuhalefet Partisi lideriyken Milli Piyango'nun büyük ikramiyesini kazanmasını konusunda, ‘‘Babam hep takım halinde Milli Piyango bileti alırdı’’ dedi.

  Toker, İnönü'nün kitaplaştırılan notları arasında bulunan Milli Piyango büyük ikramiyesini kazanmasıyla ilgili, ‘‘Çok oldu, unuttum ayrıntıları maalesef’’ diyerek, şöyle konuştu:

  ‘‘Babam çağırdı, ‘Kazanmışım, sen git al' dedi. Gittim aldım. Soyadım da farklıydı. Babam hep takım halinde bilet alırdı. Babam parasını her zaman idareli kullanırdı. Babam borca ihtiyaç olmasın diye her zaman muayyen bir miktar parayı yanında saklardı. Yani o sene içerisinde ihtiyacı olursa oradan alması, kimseye muhtaç olmadan idare edebilmesi için. Milli Piyangoyu da alırdı. Keyif için de alırdı belki. İhtiyaç için de alırdı.’’

  Ölümünün 28. yılı

  2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, ölümünün 28. yıldönümünde dün Anıtkabir'deki mezarı başındaki ve çeşitli kentlerde törenlerle anıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği genel merkez yöneticileri de, dün İnönü'nün kabrini ziyaret etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı