Gündem Haberleri

  İnönü anıldı

  Hürriyet Haber
  25.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, ölümünün 27'nci yıldönümünde Antalya'da düzenlenen etkinliklerle anıldı

  İSTİKLAL Savaşı gazisi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, ölümünün 27'nci yıldönümünde Antalya'da anıldı. Antalya Kültür Merkezi'ndeki (AKM) anma programı Erdal İnönü'nün söyleşisi ile başladı. Perge Salonu'ndaki söyleşiye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul ile yaklaşık 100 kişi katıldı.

  KUMBUL'UN SÖZLERİ

  Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, İnönü'nün ülke için yaptıklarını anlattı. Kumbul, ‘‘Onun bir sözü aklımdan hiç çıkmıyor, (Namuslu insanlar, namussuzlar kadar cesur olmazsa, bu ülke kurtulamaz). Bu söz günümüze o kadar uyuyor ki, İnönü'nün geleceği gören kişiliğini açıkça ortaya koyuyor’’ dedi.

  OĞUL İNÖNÜ

  Daha sonra kürsüye gelen Erdal İnönü ise babasının hayatından kesitler sundu ve anılarını anlattı. İnönü, ‘‘Babam yaşarken, çocukları siyasete girmedi. O nedenle babamın siyaset anılarını anlatamam’’ dedi. Söyleşiden sonra Erdal ve eşi Sevinç İnönü, ‘‘İsmet İnönü Fotoğrafları’’ adlı sergiyi gezdi. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası da İnönü anısına bir konser verdi.

  Babası İsmet İnönü'yü anma törenleri için Antalya'ya gelen Erdal İnönü, babasının hayatından kesitler sundu. Erdal İnönü daha sonra babası anısına açılan resim sergisini gezdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı