Gündem Haberleri

  İngiltere'nin ilk kadın Müslüman belediye başkanı görevde

  Alpaslan DÜVEN- Aynur TATTERSALL/LONDRA, (DHA)
  25.05.2011 - 21:11 | Son Güncelleme:

  İngiltere’de ilk kez Müslüman bir kadın Meclis Üyesi, Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

  Bradford Belediyesi, Müslüman kadın Belediye Meclis Üyesi Neveeda Ikram’ın Belediye Başkanlığı görevine getirildiğini duyurdu. Hindistan doğumlu Pakistan kökenli eski Belediye Meclis Üyesi Naveeda Ikram, Bradford Belediye Meclisi’nin aldığı bir kararla başkanlık görevine getirildi.

  İşçi Partili Ikram, gençlik yıllarının bir bölümünü Punjab’de geçirdikten sonra 1960 yılında ailesiyle birlikte İngiltere’ye yerleşti. 2004 yılında bu yana Little Horton Belediye Meclis Üyesi oalrak görev yapan ıkram, üniversitenin psikoloji ve sosyoloji bölümünden mezun oldu.2009 yılından bu yana da Belediye Başkan Yardımcısı görevini yürüten Ikram’ın Belediye Başkanlığı görevini 1 yıl sürdürecek ve eşi Saqib Salam Shah da kendisine eşlik edecek.

  "TÜM TOPLUMLARDAN KATILIM BEKLİYORUM"

  Müslüman kadın Belediye Başkanı Naveeda Ikram, "İlk Müslüman kadın Belediye Başkanı seçildim. Bu, yaşadığımız bu ülkede sağlanan ilerlemenin bir göstergesidir. Bu harika bölge için olum ve aktif bir elçi olmak için sabırsızlanıyorum. Bu demokratik süreç içerisinde tüm toplumlardan katılım bekliyorum" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı