Gündem Haberleri

  İngiltere'de kraliçe gibi

  Hürriyet Haber
  09.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sezen Aksu, geçtiğimiz gün Londra'nın en büyük konser salonlarından Royal Albert Hall'da konser verdi.

  Mekanı tamamen doldurmayı başaran sanatçı, konserin sonunda siyahi bir koruma tarafından kucaklanarak kulise götürüldü. Londra konserinde, tüm şarkılarını 5 bin kişilik salonu hınca hınç doldurmuş olan hayranlarıyla birlikte söyleyen Sezen Aksu, zaman zaman vokalisti Nurcan Evren'le dans şovu yaptı, bazen de anlattığı fıkralarla sevenlerini kahkahaya boğdu. Ama gecenin en ilginç anları, finalde yaşandı.
  Alkışlar arasında konseri tamamlayan sanatçı, sahneyi iri yarı siyahi koruma görevlisinin kucağında, hayranlarına el

  İngilterede kraliçe gibi
  sallayarak terk etti. Aksu'nun konserini izleyenler arasında Türkiye'nın Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan, İngiltere Başbakanı Gordon Brown'ın Kıbrıs Özel Temsilcisi Joan Ryan ve modacı Hüseyin Çağlayan da vardı. Sezen Aksu, İngiltere'nin başkenti Londra'nın en büyük ve görkemli konser salonlarından biri olan Royal Albert Hall'u ağzına kadar doldurmayı başardı. Bütün şarkılarını yaklaşık 5 bin kişilik kapasiteye sahip salonu dolduran hayranlarıyla birlikte söyleyen Aksu, biri altın sarısı, diğeri mavi olmak üzere iki ayrı tuvaletle çıktığı sahnede, esprileriyle de hayranlarını güldürdü. "Haydi Gel Benimle Ol", "Fındıkkıran", "Dansöz Dünya", "Lal", "Keskin Bıçak", "Arkadaş" gibi birbirinden güzel ve klasikleşmiş şarkıları seslendiren Aksu, zaman zaman da vokalisti Nurcan Evren ile dans şovu yaptı.

  Alışverişte rastladığı şarkıcı
  Sahnede fıkralar anlatan sezen Aksu, bir tesadüf sonucu Pakistan yerel giysilerinin satıldığı bir mağazada tanıştığı genç kızla sohbeti sırasında konunun Steve Wonder'a geldiğini anlattı. Aksu, "Genç kıza Wonder'ın son albümünde 'I'm Ready for Love' adlı şarkıyı söyleyen kişiye hayran olduğumu söyledim. Karşımdaki genç kız bana, 'o benim' dedi. Tüylerim diken diken oldu' diyerek Indian Aires adlı ABD'li genç şarkıcıyı sahnesine davet etti. Aires, Aksu'nun hayran olduğu şarkıyı seslendirirken, sahneden ayrılmadan önce kulağındaki küpeler ve parmağındaki yüzüğü göstererek, "Bunlar Sezen'in armağanları" dedi. Sahnede bir ara doğumunun 800. yılında çeşitli törenlerle anılan Mevlana'ya da değinen Aksu, "Keskin Bıçak" şarkısını söylerken salonun ortalarından kendisine eşlik eden genç kızı da sahneye çağırdı. Genç kızın birlikte söyledikleri şarkıdan sonra kendisini bırakıp koşarak vokalisti Nurcan Evren'e koştuğunu ve sarıldığını gören Aksu, konuğunun "Ben aslında onun hayranıyım" demesi üzerine, "Ne güzel, hiç sahtekarlık yok. Herkes düşüncelerini böyle açıkça söyleyebilecek noktaya geldiğinde sorun kalmayacak dünyada zaten" diye konuştu. Aksu'nun konserini izleyenler arasında Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan, İngiltere Başbakanı Gordon Brown'ın Kıbrıs Özel Temsilcisi Joan Ryan ve modacı Hüseyin Çağlayan da vardı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı